Bizimle İletişime Geçin

Kitap

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri – Kitap Değerlendirmesi

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün ABD’li psikolog Dr.Gary Small’un 2013 yılında NTV Yayınları tarafından çevirisi yapılan ”Bir Psikiyatristin Gizli Defteri” isimli kitabının değerlendirmesini yapacağız.

Yazarımız Dr.Gary Small ABD’li bir psikolog.1979’da başladığı mesleğinde, zaman zaman karşılaştığı garip hastalar ile gerçekleştirdiği seansları hastaların isimlerini değiştirerek bir kitap haline getirmiş.Hasta-doktor ilişkisi bakımından gizli tutulması gereken bilgileri her ne kadar isimlerini değiştirip okuyucuya aktarsa da şahsi kanaatim yaptığının etik olmadığı yönünde.Kişinin hüznü,mutluluğu ve hastalığı kişiyi alakadar eder ve mahremdir.Fazla uzatmadan kitap içeriğine geçelim.

Kitabımızın kapağındaki ”en sıradışı vakalar” ve arka yüzünde yer alan tanıtım yazısı hemen ilgimizi çekiyor.Okuyacak durumda değilseniz bile istem dışı olarak kitabı kurcalıyorsunuz.

Olaylar okuyucuyu sıkmayacak bir biçimde ve anlaşılabilir bir dilde -psikoloji terimleri hakkında basit düzeyde bilgi sahibiyseniz- yazılmış.Ara sıra psikolojik terimlerden gına geldiğindeyse yazar hemen gündelik hayatta yaşadığı basit olayları 1-2 paragraf şeklinde önümüze çıkarıyor.

Vakalar oldukça ilginç.Bu konuda bir spoiler vermek istiyorum ki kitap sizler için daha da ilginç bir hale gelsin.

Anne Draxler isminde kadın bir hasta fiziksel bir problemi olmamasına rağmen çocuk sahibi olamıyor.Bu sorun ile beynini o kadar çok meşgul ediyorki belli bir süre sonra psikolojik olarak bir çöküntü yaşıyor ve beyni kadını kandırıyor.Karnı,hamile bir kadının ki gibi şişiyor,aşeriyor ve midesi bulanıyor.Hatta ve hatta ultrasondan bakıldığında karnın da bebeğe benzeyen bir kütle olduğu görülüyor ve doktorlar tarafından hamile tanısı konuluyor.Aylar ayları kovaladıktan sonra kadın olanların farkına varıyor.Psikolojik sorunlarından dolayı vücudunda oluşan bu fiziksel etkilerin adı ”yalancı gebelik”.Bu hastalık tamamen kişiden bağımsız desek yanlış olur.Çünkü hastalığın sebebi psikolojik faktörlerin yarattığı fiziksel etkiler.Kadın Gary Small’un psikolojik desteği ve tedavisi sayesinde hamile olmayı bir takıntı olmaktan çıkarıyor ve belli bir süre sonra çocuk sahibi oluyor.Mutlu son.

Kitabı her ne kadar etik bulmasamda yazılışı iyi bir amaca hizmet ediyor.İnsanların psikologlara karşı olan ön yargısını yıkmak ve psikoloğa gidenin deli olmadığını kanıtlamak.

Kitabımız içerisinde fazlaca psikoloji terimi barındırıyor.Tabii lise’de psikoloji derslerini tam anlamıyla dinlediyseniz bu terimler pek yabancı gelmiyor.Ama psikoloji ile ilgili bir altyapınız yoksa yanınızda sözlüğü veya Google’ı bulundurmayı unutmayın.

 

Sözü fazla uzatmadan yazıyı kitaptaki ”sıradışı” bir söz ile bitiriyor, hepinize mutlu bir hafta diliyorum. Esen kalın.

”Ağlama duvarına döndüm.Sen nasılsın, bir ihtiyacın var mı diyen yok…”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kitap

Oyun Ustası – James Dashner Kitap İncelemesi

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Tarafından Yazılmıştır:

Panzehir TV’den herkese merhabalar.

Bugün sizlerle birlikle son zamanlarda okuduğum en keyifli kitaplardan bir tanesi olan Oyun Ustasını değerlendireceğim. Oyun Ustası ( Orijinal adı ile ”The Eye of Mids”) Mart 2016’da ülkemizde satışa sunulmuş bir James Dashner klasiği. Yayıncısı Pegasus olan kitabın içeriğine bakmadan önce dış tasarımından bahsetmek gerek. Bilindiği üzere benim gibi seyrek kitap okuyan insanlar için kitap tercihi yaparken dikkat edilen ilk unsur kitabın dış tasarımı. Parlak selefon bir kapağa sahip Oyun Ustası hemen dikkat çekiyor ve elinize aldığınızda verdiği hissiyat çok güzel. E tabi işin içinde oyun, teknoloji ve yapay zeka olunca almamak gibi bir durum söz konusu değil 🙂

Gelelim kitabımızın konusuna. Michael isimli kahramanımız okula gidip gelen ama gerçek dünyadan hiç tat almayan bir birey. Hayatındaki tek keyifli şey sanal ağda arkadaşları Bryson ve Sarah’yla oyunlar oynayıp sanal ağın altındaki derin katmanlara inmeye çalışmaktadır. Lakin hikayemiz çağ atlamış bir teknolojide geçtiği için oyunu, bambaşka bir boyutta deneyimliyorlar. Tabut denilen kutular ile insanlar bu cihazın içinde yatarak oyuna bağlanıyorlar. Tabutun içinde salgılanan özel maddelerle oyuncular oyunun içindeyken yaşadıkları her deneyimi gerçekten hissedebiliyorlar. Böylelikle oyun içinde size ateş edilen bir mermiyi deneyebiliyorsunuz.

Yine böyle Michael arkadaşları ile oyun oynarken bir görevinde Tanya isimli kızı kurtarmaya çalışıyor lakin kızı kurtaramıyor ve intihar ediyor. Bu sırada her oyuncunun, oyun içinde kafasına yerleştirilen öz’ü kızın çıkardığını görüyor. Öz bir oyuncunun oyun dünyası ile tabut arasındaki bağlantısını sağlıyor. Kızın özü çıkarması aynı zamanda gerçek dünyada intihar etmesi demek. Dolayısıyla Michael bu işin oyun olmadığını ve bambaşka bir olayın içerisinde olduğunu anlıyor. Bu durumdan çok etkilenen Michael Sanal dünyadan ayrılıp okula gitmek için evinden çıktığınında bir grup adam tarafından kaçırılıp özel bir tesise götürülüyor ve Sanal Ağda Kaine isimli bir teröristi etkisiz hale getirmek için Michael, özel bir ekip tarafından görevlendiriliyor.

_________

Hikayemiz burada başlıyor. Bir anda bütün hikayeyi anlattım sanabilirsiniz ama burası kitabın ilk 30 sayfası. Olay buradan sonra başlayıp Bryson, Sarah ve Michael’in Kaine ile amansız mücadelesini anlatıyor. Kitabın olay örgüsü kopukluklara dayanmıyor. Tam manası ile soluksuz olan hikayemizin her kısmı birbiri ile doğrudan bağlantılı gerçekleşiyor. Karakterlerimizin hepsi davranış ve duygusal bakımdan birbirinden ayrılıyor. Kimisi olaylara daha soğukkanlı yaklaşırken kimisi daha fevri davranabiliyor. Böylelikle hikaye içerisinde karakterler ile özdeşleşebiliyorsunuz. Kötü karakterler ise kendilerini çok göstermeden gizemlerini koruyarak hikayenin sonuna kadar o esrarengizliklerini koruyorlar.

Spoiler olmadan hızlı hızlı anlattığım için hemen bağlamak istiyorum. Hikayenin sonu tahmin edilemeyecek şekilde bitmekte. Kimi kitapseveri şaşırtadabilir, kimisini üzedebilir. O birazcık da size kalmış. Etkileyici sayılabilecek bir finali ve duygusal bölümleri ile ikinci kitabına açık aralık bırakan Oyun Ustası bence teknoloji ile ilgili herkes tarafından okunmalı. Çünkü kitabın bir çok bölümünde kendimi gördüm. Belkide o yüzden bende bu kadar etki bıraktı 🙂 Okumayanlar için şunu da söyleyip bitirmek istiyorum. Arkadaşlık ilişkilerinin çok önemli olduğunu kitap içerisinde fark ediyoruz. Duygusallık ve aksiyonu bol olan bu yapım bence en kısa zamanda okunmalı.

Continue Reading

Kitap

Açık Radyo Kitap Oldu: Bu Şehr-i İstanbul Ki

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Tarafından Yazılmıştır:

Açık Radyo Kitaplığı serisinin dördüncüsü “Bu Şehr-i İstanbul Ki” çıktı. Murat Belge ve Tanyeri Erkman’ın 1995 yılında Açık Radyo’da hazırlayıp sundukları İstanbul programı şiirlerle, şarkılarla, anılarla, stüdyoya getirdikleri gramofondan yükselen taş plak sadalarıyla, kahkahalarla sürüyor. O yıllarda geçen “Ama artık eskisi gibi değil” yerini şimdi “İstanbul bitti” alsa da, anlatılanlar nostaljik olmanın ötesinde güçlü bir kültürel mesaj taşıyor.

Radyo kitabı elbette müzikli

Encore Yayınları tarafından basılan kitap, QR kod uygulamasıyla Açık Radyo’nun müzikli kitaplarından biri olma özelliğini de taşıyor. Yani, Belge’nin Önsöz’de belirttiği gibi, “şu modern teknoloji sayesinde müzikler de dinlenebilecek…” Kapak Resmi Kemal Seyhan’a ait. Kapak Tasarımı’nı Bürkan Özkan yaparken, İstanbul illüstrasyonunu ise Turgut Yüksel üstlendi.

Tersine Dünya: Radyo

Murat Belge, önsözde programı yapmaya nasıl karar verdiklerini şu sözlerle anlatıyor:

“[T]televizyona çıkmışlığım vardı; televizyona alışkanlık kesbetmiştim. Oysa radyo kaç zamanın işi. Tersine dünya, yenisini tanıyorum da eskisini tanımıyorum.

Devlet radyosu, sonra da devlet televizyonu “görgüsü ve bilgisi”yle büyümüşüz. O söylenmez, bu söylenmez. Her şeyin bir kalıbı vardıri, kalıbın dışına çıkılmaz […] Yani, şimdi ‘bizler’ bir radyo kurduğumuza göre, bizim yapmamamız gerekenler, benzemememiz gereken şeyler. Böyle düşünürken ‘İstanbul’ geldi aklıma. Ne zamandır adım ‘İstanbul uzmanı’na çıkmış. Ama ‘İstanbul’ deyince konu bulma sıkıntısı yok. Hem de, her programda farklı bir hava tutturmak mümkün. Bu, ‘süreklilik’ ve aynı zamanda ‘çeşitlilik’ sorununu çözer. ‘Müzik’ sorununu da çözer, çünkü birçok çeşitte müziği bir yerinden tutup İstanbul’a bağlamak o kadar zor bir şey değil.”

Program Tanyeri Erkman’ın 1996 yılında hastalık nedeniyle hayatını kaybetmesiyle son buluyor. Bu Şehr-i İstanbul Ki, hem İstanbul’un hem de iki İstanbullu’nun yaşama serüvenini detaylarla izleyen bir anlatı.

Şehzadebaşı, Galatasaray, Kalamış, Kurtuluş, Samatya, Balat, Sulukule, Cihangir, Beylerbeyi, Kanlıca, Adalar, Kadıköy, Bahariye, Gedikpaşa, Göksu, Çamlıca, Şişli, Üsküdar, Kandilli, Çengelköy, Beşiktaş, Sarıyer, Hasköy, Kadırga, Yenikapı, Harbiye, Vefa, Emirgân, Operetler, Kuzguncuk, Anadolu Kavağı, Balta Limanı, Serasker Rıza Paşa… İstanbul semtlerinin –yalnız semtlerinin değil, aynı zamanda önemli bazı kişiliklerinin ve temalarının da– bildiğimiz bilmediğimiz, övündüğümüz, sevindiğimiz, paylaştığımız, içimizi ferahlatan, içimizi acıtan hikâyeleri var bu kitapta. Taşı, toprağı, camisi, kilisesi, hamamı, yemekleri, insanları, kedileri, köpekleri, martıları ve de şarkılarıyla bütün İstanbul var! Adeta, müzikli taklitli, ‘komik-i şehir’li bir İstanbul Gezi Rehberi….

————————–

Tanyeri Erkman hakkında küçük bir not:

1 Aralık 1940’da doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde Pedagoji okudu. 1966’da Ferit Erkman ile tanıştı, aşık oldu ve evlendiler. Cemal Süreya’nın Kişne Kirazını ve Göç, Mevsim şiirinde “…ikili, diyordu bir ses, ikili olsun; ikişer ikişer yan yana getirdik sevdiğimiz adları… ferit ile tanyeri’ni…” sözleri onlar için yazıldı. Tanyeri yaptığı her şeyi, işini de tutkuyla yapardı. Ferit Erman ile beraber, şair, yazar, gazeteci, ressam, tiyatrocu, yakın arkadaşlarıyla geçirdikleri uzun rakı muhabbetlerinde özellikle şiir ya da şarkı okuması istenirdi.

(Zeyno Erkman Beşikçi)

MuratBelge hakkında küçük ve öznel bir not:

… Murat Bege üstüne bir şeyler yazacaksam işi pişkinliğe vurmalıyım. Olsa olsa kişisel bir şükran yazısı olabilir, bu. Beni ben yapan bir kaç insandan biri olduğu için; uzun eğitim hayatımda öğrendiğim her şeyin kin bilir kaç katını ondan öğrenmiş olduğum için. Bu yazıyı okurken çoktan yüzü buruşmuştur. Övgünün, doğası icabı yüklendiği saldırganlıkla da arası iyi değildir. Hoşlanmaz. Benim için de utanır… Kibardır. Öfkeden kudurup insan incittiği görülmemiştir. Kırıcı olamadığı, hayır demekte zorlandığı için yöneticilik yapamaz. Hayatı boyunca hiçbir iktidar mevkiine, hiçbir posta talip olmamıştır. Tevazuu tokluğu ürkütür, bu dünyaya burnunu silip bir an evvel karnını doyurmaya çalışanları.

(Yıldırım Türker)

—————————–

Açık Radyo Kitaplığı (Hepsi Encore Yayınları):

1. Kitap: Biz Yaşarken…(Coleman, Ertaş, Baldwin, Çağlar, Barka, Köklü, Koyuncu, Dink, Teber, Kurtiz, Madam Melpomeni),Eylül 2015

2. Kitap: Kentin Tozu – Kent Hakkı Üzerine Konuşmalar, (Der. Cihan Uzunçarşılı Baysal), Ekim 2015

3. Kitap: Açık Radyo Konuşuyor: İlk Yirmi Yıl, Aralık 2015

Continue Reading

Kitap

Erken Kaybedenler Kitap Değerlendirmesi

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Tarafından Yazılmıştır:

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün Emrah Serbes’in 2009 yılında İletişim Yayınları’ndan çıkan kitabı ”Erken Kaybedenler” üzerine eleştiri yapacağız.

Kitapta 80’li-90’lı yıllarda baskın bir çocukluk geçiren her biri farklı çocukların başından geçen 8 öykü yer alıyor. Öyküler okuyucu sıkmayacak uzunlukta.

Bizler hep çocukken yaptıklarımızı, anılarımızı, başımızdan geçenleri yorumlarken çocukluğumuzdaki aptal hallerimizi anlatarak işin içinden sıyrılırız. Ancak bu kitapta böyle bir şey yok. Çocukların alengirli aşk sözleri söylemesinden tutunda memeli fantezi kurma, büyüklerine laf sokmaya kadar birçok aykırılık mevcut. Zaten kitabı ilgi çekici yapan ve diğerlerinin arasından sıyrılmasını sağlayan da çocukların başından geçen hikayelerin olgun biri tarafından yeniden yorumlanarak önümüze servis edilmesi.

Hikayelerin anlatıcısı çocuk dedim ama bir şey eklemeyi unuttum, erkek çocuklar.

İlk öyküden itibaren kendinizi hiç alışık olmadığınız bir çocuğun ironik hayal dünyasında buluyorsunuz. Yeri geliyor küfürlü esprilerle gülüyorsunuz yeri geliyor çocukların aşktan umudunu kesmiş, herkese fahişe gözüyle bakan, ailesini yitirmiş, dünyada tek tutunacak dalı babaannesi kalmış hallerine üzülüyorsunuz. Bu üzüntü haliniz yapılan espriler ile çok uzun sürmese de takıntılı bir okuyucuysanız kitabın sonuna varınca bir paket sigaranızı gözden çıkarın.

Gelelim hepinizin aşina olduğu son meseleye. Kitap içerisindeki diyalogları, sözleri okuyunca biraz garibinize gidebilir. Nedeni de bizim çoook aşık, çoook umutsuz, çook üzülmüş sosyal medya hesaplarının yöneticileri tarafından her gün birilerine bir şeyler anlatmak maksadıyla yüzlerce sefer yaptıkları ”özlü” sözler paylaşımları. Yahu arkadaş bir bırakın bu millet sevgilisine ne kadar çok sevdiğini anlatmak için Erdem Bayazıt okuyup kitaplarından kendisi alıntı yapsın. Umutsuz olduğunu söylemek için Cahit Zarifoğlu okusun. Nedir bu hazırcılık. 🙂

Sözü fazla uzatmadan yazıyı kitaptaki güzel bir söz ile bitiriyor, hepinize mutlu bir hafta diliyorum. Esen kalın.

 

”Sonuçta sevilen her kadın güzel bir şarkıdır, bütün sözlerini hatırlayamazsın belki ama melodisi aklında kalır…”

Continue Reading

Araç

Araç2 sene önce

Larry Page’nin Uçan Otomobilinden İlk Görüntüler Yayınlandı

Google’ın kurucusu Larry Page’nin desteklediği iki “uçan araba” şirketinden biri olan Kitty Hawk, prototip uçaklarının ilk videosunu yayınladı. Şirket, Kitty...

Araç2 sene önce

AutoShow 2017, Geleceğe Yakından Bakın Sloganıyla Ziyaretçilerini Bekliyor

AutoShow 2017, Geleceğe Yakından Bakın Sloganıyla Ziyaretçilerini Bekliyor. İstanbul Autoshow 2017 başladı. Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından her sene İstanbulda düzenlenen...

Araç2 sene önce

Güneş Enerjili Mercedes Truck Muhteşem Bir Karavan Deneyimi Sunuyor

Güneş Enerjili Mercedes Truck Muhteşem Bir Karavan Deneyimi Sunuyor. Mercedes Benz Unimog sahibi bir kullanıcı aracını karavana çevirerek bir karavan...

Araç3 sene önce

Type-R Rekorları Kırmaya Hazırlanıyor !

Sonunda Civic Type-R modeli tamamen yenilendi. Model performası ile sınıfında tüm rekorları kırmaya hazırlanıyor. Japon üretici bu konuda oldukça iddialı....

Araç3 sene önce

Lamborghini Huracan Performante’den Rekor Derece

Marco Mapelli’nin test sürüşünü gerçekleştirdiği Lamborghini Huracan Performante 6:52:01’lik derece ile Nürburgring Nordschleife’nin üretim modeli kategorisinde yeni rekorun sahibi oldu....

Araç3 sene önce

Alman Opel Amerika Macerasından Sonra Fransa Yolculuğuna Çıkıyor

Alman Opel Amerika Macerasından Sonra Fransa Yolculuğuna Çıkıyor   PSA Grubu, Peugeout ve Citroen markalarından sonra bugün düzenlediği basın toplantısı...

Araç3 sene önce

Motobike İstanbul 2017 Fuar Resimleri

Motobike İstanbul 2017 Fuar Resimleri Geçtiğimiz yıl Eurasia Moto Bike Expo adıyla düzenlenen fuar, bu yıl Motobike İstanbul 2017 ismiyle...

Hobi

Kitap2 sene önce

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri – Kitap Değerlendirmesi

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün ABD’li psikolog Dr.Gary Small’un 2013 yılında NTV Yayınları tarafından çevirisi yapılan ”Bir Psikiyatristin Gizli Defteri” isimli kitabının...

Kitap2 sene önce

Oyun Ustası – James Dashner Kitap İncelemesi

Panzehir TV’den herkese merhabalar. Bugün sizlerle birlikle son zamanlarda okuduğum en keyifli kitaplardan bir tanesi olan Oyun Ustasını değerlendireceğim. Oyun...

Kitap2 sene önce

Açık Radyo Kitap Oldu: Bu Şehr-i İstanbul Ki

Açık Radyo Kitaplığı serisinin dördüncüsü “Bu Şehr-i İstanbul Ki” çıktı. Murat Belge ve Tanyeri Erkman’ın 1995 yılında Açık Radyo’da hazırlayıp...

Kitap2 sene önce

Erken Kaybedenler Kitap Değerlendirmesi

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün Emrah Serbes’in 2009 yılında İletişim Yayınları’ndan çıkan kitabı ”Erken Kaybedenler” üzerine eleştiri yapacağız. Kitapta 80’li-90’lı...

Kitap3 sene önce

Rüyalarını Ver Bana

İnsanoğlu acizliğinin farkına ne zaman varır ? Başına gelen bir olayda mı ? Sevdiklerini kaybettiğinde mi ? Ya da sonu...

Kitap3 sene önce

Metal Fırtına – Politik Kurgu Kitaplar Serisi – 1

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün sizlere mükemmel bir kitap serisinin başlangıç haberini veriyorum.Geçtiğimiz haftalarda elimdeki kitap stoğunun tükenmesinden sebepdir kendimi...

Kitap3 sene önce

Elif Gibi Sevmek – 1. Kitap

Yeni bir kitapla merhabalar sevgili panzehir.tv okuyucuları.Gerçek aşkı arayanlar için tavsiye edebileceğimiz harika kaçırmamaları gereken bir kitap. “yol elif ise...

Kitap3 sene önce

Olymposlu’ların Şafağı “Antik Yunan ve Roma Hikayeleri”

Yeni bir kitapla merhabalar sevgili panzehirtv okuyucuları. Tarihe ve mitolojiye ilgi duyanlar için kaçmaz bir kitap. 33 hikayeden oluşuyor. Zeus’dan,Hades’e,Hermes’ten,Hera’ya...

Kitap3 sene önce

Üç Bin Yıllık Sır “Patasana”

Merhabalar sevgili Panzehir TV takipçileri. Yine sizlerle güzel bir kitap inceleyeceğiz. Kitabımız gizem, polisiye, tarih, geçmiş ve günümüz Türkiye’sini ince ince...

Kitap3 sene önce

Sırlarla Dolu “Ayasofya’nın Gizli Tarihi”

Merhabalar sevgili kitap severler. Bugün Panzehir TV’de sizlerle birlikte Pelin Çift ve Erhan Altunay’ın “Ayasofya’nın Gizli Tarihi”ni inceleyeceğiz. Ayasofya’nın ne kadar...

Konu Dışı

Konu Dışı2 sene önce

Yemeksepeti Yeni Oyunlaştırma Projesini Yayına Aldı

Yemeksepeti yeni oyunlaştırma projesini yayına aldı     Yemek dünyasının yeni “oyun” alanı Yemeksepeti Türkiye’de şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı...

Konu Dışı2 sene önce

Beurer PS 240 Baskül İncelemesi

Fiyatına ve kalitesine göre iyi olan, Beurer ps 240 model baskülü inceliyoruz. Öncelikle ürünün detaylarını, daha sonrasında ise kutusunu ve...

Konu Dışı2 sene önce

Spigen Manyetik Araç İçi Telefon Tutacağı İncelemesi

Bu incelememizde size Spigen Kuel A201 model manyetik araç içi telefon tutacağını anlatacağım. Önce markanın belirttiği özelliklere değinelim. Spigen Airvent...

Konu Dışı3 sene önce

Go2be Saç Düzleştirici Sprey ile Dalgalı Saçlara Elveda !

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün sizlerle dalgalı ve kıvırcık saçlarınızda mükemmel bir düzleştirici etki bırakan Schwarzkopf Got2b Saç Düzleştirici Sprey üzerinde...

Konu Dışı3 sene önce

Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Nasıl Yapılır ?

Herkese merhabalar, bu rehberimde size Tüketici Hakem Heyetine nasıl başvurulur ? bunu anlatacağım. Kendi başımdan geçtiği için birebir tecrübe ettim....

Konu Dışı3 sene önce

Etlere Fısıldayan Adam “Nusr_Et”

Klavye canavarından selamlar. Bugün sizlerle Nusret Gökçe’ yi nam-ı değer  “Nusr_Et” i daha yakından tanıyacağız. Instagram da 4 milyona yakın...

Konu Dışı3 sene önce

Reklamcılık Ekmek Gibidir…

ABD, İsveç ve Türkiye’de ofisleri bulunan TheMediatixStudio’nun Türkiye-Konya ofisinden Sayın Özkan Öz ile reklamcılık hakkında bir sohbet gerçekleştirdik. ‘’Kuruluş ve...

Konu Dışı3 sene önce

1900 Yılların New York’unu Keşfetmeye Ne Dersiniz ?

1900 Yılların New York’unu Keşfetmeye Ne Dersiniz ? Moskova merkezli fotoğrafçı / animatör Alexey Zakharov, 1900’lü yılların başında başlayan bir...

Konu Dışı3 sene önce

Can Sıkıntısına İlaç, Birbirinden İlginç İnternet Siteleri #2

İnternetin sonsuz bir derya. Aklınıza gelebilecek her türden internet sitesi mevcut. Bu listemizde bilinmeyen, birbirinden ilginç internet sitelerini yeniden sizlere...

Konu Dışı3 sene önce

800.000 Brazzers Hesabı Hacklenerek Satışa Sunuldu

Ünlü adult sitesinin veritabanından 800.000 hesap hacklenerek ele geçirildi. Üstelik bu hesapların çalındığı çok sonra şirket yetkilileri tarafından fark edilmiş....

En popüler yazılar