Film/Dizi Eleştirileri

BÖRÜ Geliyor


Panzehir TV’den herkese merhaba.Uzun bir aradan sonra yeni bir yazı ile karşınızdayım.Bu yazımızın konusu geçtiğimiz gün yapımcıları tarafından duyurulan BÖRÜ isimli ”HBO kalitesindeki” yeni mini dizimiz.Lafı fazla uzatmadan konumuza geçelim.

 
Türk dizi-film sektöründe yapımını üstlendikleri DAĞ serisi ile adeta yeni bir dönemin öncüsü olan Alper Çağlar ve ekibi çoğunuzun malumudur.DAĞ 2 bizleri AE’de yapılmış kalitesiz efektlerden oluşan sözüm ona ”aksiyon-macera” filmlerinden kurtaran bir film olmuştu.Ayrıca eklemek lazım DAĞ 2 TSK’nın destek verdiği ve envanterindeki silahlarını ilk defa sinema sektöründe kullandığı bir yapım olarakta karşımızı çıkıyor.

Şimdilerde ise bu ekip DAĞ 2’den de tanıdık yüzlerin bulunduğu BÖRÜ isimli önce 6 bölümlük sonrasında ise sinema filmi ile devam edecek bir yapım üzerinde çalışıyor.Bizleri en mutlu eden konu ise yazının sonunda da bulunan trailerde yer alan ”HBO Kalitesinde” yazısı.Bu yazı dizi sektöründe gerçekleşecek büyük yeniliklere göz kırpıyor ve bizi umutlandırıyor.

Dizinin hikayesine ve bazı teknik özelliklerinden söz edelim.Gerçek olaylara ve gerçek insanlara dayalı 34 50 telsiz kodlu BÖRÜ, Polis Özel Harekat’ın en seçkin sıcak savaş timi.Kumpasların ve düşmanın kim olduğunun belli olmadığı gölge savaşında, Türkiye’nin ateş çemberi ile sarıldığı 2013 senesinde başlayan öykü Türkiye’nin en seçkin oyuncuları, DAĞ serisinden tanıdık yüzler, ve eşi benzeri görülmemiş aksiyonu ile bu sonbaharda (Eylül-Ekim) Star TV’de yayımlanmaya başlanacak.

BÖRÜ, her bölümü 1 saat olan 6 bölümden oluşacak.Dizi bitince akabinde bir sinema filmiyle hikaye sonlandırılacak.Tabi bu bizim açıklamalardan ayıkladığımız bazı cümleler.Dizinin başlangıcında ve bitiminde gelecek tepkilere göre bölüm sayısı uzayabilir.Ancak 1 saatlik bölüm sürelerinin %99 uzamayacağını da açıklamalardaki satırbaşlarından ve Alper Çağlar’ın Türk dizi sektörüne bakışından da anlayabiliriz.

Umuyoruz ki BÖRÜ dizisi süresi 3 saati aşan,hikaye odağının dışına çıkarak tamamen reklam ve para kazanma amacı taşıyan,uzun çalışma saatleri ile set ekibinin başını kaşımasına dahi fırsat vermeyen yapımcılar ve Türk dizi sektörü için yeni bir çağı başlatır.Bu sayede hem seyircinin izlediğinden keyif almasını hem de set çalışanlarının yaptıkları işten zevk almasına vesile olur.

 

”Başka bir yazıda daha görüşmek üzere. Esen kalın.”

Yorumları Göster

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En popüler yazılar

PTV, kullanıcılara güncel teknoloji, mobil, araç, oyun, sinema ve konu dışı haberleri eğlence ve mizah eşliğinde sunar.   Panzehir TV bir Panzehir Bilişim Hiz. Tic. Ltd. Şti. markasıdır ve tüm hakları saklıdır.

Copyright © 2015-2017 Tüm Hakları Saklıdır. Kaynak gösterilmediği sürece yazılarda alıntı yapılamaz.

En üste