Bizimle İletişime Geçin

Mobil

Elmas İşlemci Nedir ?

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Elmas İşlemci Nedir ?

Elmaslar hakkında neler biliyoruz ? Bir elmasın 4 milyar yaşında olması sizi şaşırtmadı mı ? 4 milyar yaşında bir taşın bizi halen büyülemesi bir mucize değil mi ? Fakat artık bu değeri milyon dolarları bulan taşlar sadece gösteriş için kullanılmıyor.

Sizi meraklandırmak için söyleyebileceğimiz tek şey, bilimin yardımı ile süper elmasın üretilmesi, standart olarak nitelendirilen tüm işlemciler artık rafa kaldırılması demek. Hadi şimdi sizi parlak gelecek olarak adlandırılan Teknoloji devriminde elmasın yerinden bahsedelim.

Elmaslar diğer hiç bir maddeye benzemezler. Gezegende ki tüm betonarme yapılardan 4 kat serttirler ve korozyon’a (paslanma,aşınma) dayanıklıdırlar. Elmaslar özelliklerine ek olarak ısıyı iletirler, daha iyi oluşmuş elmaslar elektriği de iletebilecek güce sahiptir. Bu saydıklarımız elması benzersiz kılan sadece bir kaç özelliğidir.

Bilim, eğer elmasta devrimi gerçekleştirebilirse hayatımız baştan aşağı değişecek. Bu durum günlük hayatımızda kullandığımız telefonumuzdan tutun da, uzaya gönderilen uyduya kadar tüm işlemcilerin yeniden şekillenmesi demek.

Peki işlemci kısmında elmasın diğer maddelerden farkı nedir ? Çok basit, aşırı dayanıklı, sonsuza kadar var olan, sıcak ve soğuk ayırt etmeden çalışan bir işlemci hayal edin. Evet, bilim şu sıralar bunun peşinde.

Bir amerikan deyiminde, pırlanta sonsuza kadardır denir, bu maalesef yanlış. Pırlantalar doğası gereği kusur ile oluşurlar ve zamanla deformasyona uğrarlar. Bilim böylesi bir malzemeyi kusursuz hale getirmek için yapay bir şekilde oluşturma çalışmaları içerisinde.

Süper Elmas, (Yazının devamında sürekli bu kavram ile karşılaşacaksınız) bilimin laboratuvar ortamında oluşturduğu ve yukarıda saydığımız kusursuz özelliklere sahip, yapay olarak oluşturulmuş elmasa verilen isimdir. Bu yapay elmasın en kusursuz özelliği, her boyutta üretilebilen bir madde olmasıdır.

Elmaslar bilinen tüm materyallerden daha iyi ısı iletirler. Eğer bilim hem elektriği hemde ısıyı ileten sentetik elmaslar üretebilirse, günlük yaşamın kritik bir bileşeninde devrim yapılabilir. İşte yarı iletken dediğimiz kavram bu noktada ortaya çıkıyor.

Yarı iletkenler neredeyse tüm elektronik aygıtların hayati bir bileşenidir. Elektriğin microchip teknolojisinin keskin kontrolüne iletirler. Bu aygıtlar yaklaşık elli yıldır silikondan yapılmakta ama silikonun büyük bir kusuru vardır. Elektrik akımı artmaya başladıkça madde ciddi oranda ısınır. 149 Dereceyi aştıklarında ise kapanırlar. Bu yüzden silikon ciddi bir soğutma ister.

Bilim adamları ise mavi elmasların hem ısıyı hemde elektriği ilettiğini keşfetmesinden sonra artık hayal edilemeyenin gerçek olabileceğini söylemekteler.

Silikonun olmadığı bir dünya düşünün. Telefonunuzdan, uzay araçlarına kadar her şeyin elmas ile çalıştığı bir dünya. Kulağa heyecan verici geliyor değil mi ?

Elmas ile bir işlemcinin üretilmesi, cep telefonunda ulaşılması hayal edilemeyen hızlara kolaylıkla ulaşabilmek demek. Bu durum mevcut teknolojinin baştan aşağı yenilenmesi manasına geliyor.

Lakin elmas bilindiği üzere doğada çok nadir bulunuyor, hele hele elektriği ve ısıyı iletebilen mavi elmas neredeyse yok denecek kadar az. Bulunan halleri ise endustriyel pazarda kullanılabilecek durumda değil. Bilim adamları mavi elmasın kudretine sahip yapay bir ”Super Elmas” üretmek için çaba sarf ediyor. Hemde istenilen tüm boyutlarda.

Süper Elması üretmek isteyen bilim adamlarının ise önünde büyük bir engel var. Üretim için ihtiyaç duyulan karbon maddesi.

Karbonun genelde aldığı form zayıftır. En bilinen formu ise grafittir. Grafit kurşun kalemlerimizin temel maddesidir. Kalemlerimiz için çok uygun bir madde olsada ileri teknoloji için yumuşak kalmakta. Süper Elmasın ise temel özelliği sert olmasıdır. Bilim adamlarını zorlayan en önemli noktalardan biri burası.

Elmasın Kafes benzeri karbon yapısını yeniden yapmak zorundalar. Bunun içinde karbonun temel yapısının iyi incelenmesi gerekiyor.

Elmaslar Dünyamızın manto katmanında oluşur. Yer kürenin kabuğu ile süper çekirdeğinin arasında ki katmanda. Burada ki yüksek basınç karbonun molekül yapısını değiştirir. Atomlarını birleştirir ve onları kafes benzeri bir yapıya zorlar. Karbon aşırı ısı ve basınç altında elmasa dönüşür. Uygun şartların oluşması için ısının yaklaşık 1500 dereceye basıncında 50 kilobara çıkması gerekir. Bu ısı fahrenhayt cinsinden 2700 dereceye ağırlık cinsinden ise ayağınıza basan 4000’den fazla yetişkin erkeğe denktir. Bu şartların oluşması ile ortaya çıkan kimberlit adlı taş mevcut elması, yüzeye çıkarmak için aracı eder ve elmaslar yeryüzüne ulaşır. Bu dışa vurum, küçük volkanik patlamalar ile meydana gelir. Bu patlamalar ile yeryüzüne çıkan elmaslardan yüz binde birden azı mavi elmas yani yarı iletken elmas olarak yeryüzüne çıkar.

Bu uzun maratonda bilim adamları ham karbonu günler içinde laboratuvar ortamında oluşturmayı amaçlıyor.

Grafiti elmasa dönüştürmek için denemeler 1950’ler de General Elektrik Süper Basınç Projesini başlattığında başladı. Amaçları ilk sentetik elması yaratmaktı. Grafiti ezmek için 6.5 santimetre kareye 600 ton basınç uygulayan ve yaklaşık 1400 dereceye kadar ısıtan makineler geliştirdiler. Dünyanın mantosunda ki güçleri taklit ettiler. 5 yıl ve milyonlarca dolar maliyetten sonra General Elektrik nihayet şubat 1955’te başardıklarını duyurdu. Bu dünyanın ilk sentetik endüstriyel elmasıydı. 50 yıl sonra Güney Afrika’da Element Six isimli bir laboratuvar sentetik elmas üretim görevini sürdürüyor. General Elektriğin yolundan giden ElementSix, elmasları toptan miktarda sentezliyorlar ama mücevherat için değil ağır sanayi için. ElementSix 45 dakikadan az bir sürede elmas üreten fırınlara ve basınç makinelerine sahip. Ürettikleri elmaslar yüksek derecede saf grafit tozu olarak işleme başlıyor. Bu toz bir basınç odasında 1400-2500 derece arasında fırınlanıyor. Ardından yüksek güçlü pres makinalarında basınca maruz kalıyor. Böylelikle doğada bulunan elmastan %50 daha sert elmas üretiliyor. ElementSix laboratuvarı bunlardan avuç dolusu üretebiliyor. Bu elmaslar sondaj ve madencilik sektöründe kullanılıyor. Granit gibi sert kayaların delinmesinden oluşan sürtünme sıradan matkaplara zarar verebiliyor ama elmas uçlu deliciler matkap ucundaki ısıyı transfer edebiliyor. Petrol ve Sondaj işlemlerinde elmas uçlu matkaplardan sıklıkla yararlanıyor çünkü bu elmaslar ile daha derine inilebiliniyor. Lakin eksiklik bu kısımda devreye giriyor. Endüstriyel elmaslar küçük boyutlardadır. Önemli nokta daha büyük aygıtlar için daha büyük elmaslar yaratmakta. ElementSix maalesef bunun altından kalkamıyor. Dünyada bunun üstünden gelen firmalarda var örnek vermek gerekirse Gemesis Şirketi.

Gemesis özel bir makine kullanarak daha büyük elmaslar geliştiriyor. İşleme bir tohumla yani doğal veya yapay mikroskobik elmasla başlıyorlar ve etrafını grafit ile kaplıyorlar. Bu hassas bir işlem. Büyük bir elmas yaratmanın zorluğunu gözler önüne seriyor. Böylelikle tohumundan 3 kat daha büyük bir elmas üretebiliyorlar.

Lakin halen bilim adamları gerçek bir mavi elmasın tüm özelliklerine sahip büyük bir yapay elmas yaratamıyor. Çalışmaların temel amacı daha büyük bir elmas üretmekte. Başarılırsa devre levhalardan, neşter ucuna kadar her alanda kullanılabilir.

Gerçek Süper Elması yapmak için tek engel onları her şekil ve ebatta üretilebilmekte. Bu noktada, dünyada nasıl oluştuğu halen bilinmeyen karbonado adı verilen elmas türü devreye giriyor. Milyonlarca yıl önce oluşmuş bu elmas türü neredeyse kesilemeyecek kadar sert ve moleküler yapısı bakımından normal elmaslardan tamamen farklı olması ile süper elmas üretiminde bilim adamlarının ufkunu açıyor. Bu elmas standart elmas yapımında kullanılan yüksek basınç yöntemini rafa kaldırıyor ve normal basınç altında da elmasın üretilebileceğini gösteriyor. Bunun anahtarı ise uzay boşluğunu yani düşük basıncı taklit etmekten geçiyor. Bu işleme ise kimyasal buhar biriktirme yöntemi deniliyor. Kısa adı ile ‘’KBB’’. İşlem, atmosfer basıncından biraz düşük basınçta bulunan bir vakum odasına konan minik bir elmas tohumu ile başlıyor. Oda 1990 dereceye kadar ısıtılıyor. Sonra içeriye karbon taşıyan bir gaz olan metan gazı konuluyor. Ardından da hidrojen. Gazlar mikrodalgalar ile bombalanıyor. Hidrojen ve metan molekülleri bu sayede titreşiyor ve çarpışmaya zorlanıyor. Bu işlem tohumun üstüne çöken bir karbon bulutu yaratıyor ve elmas git gide büyüyor. 24 saat sonra ebatları iki katına çıkıyor. Böylelikle ısıyı ve elektriği iletebilen süper elmaslar daha kolaylıkla üretilebiliyor.

Bilim Adamları süper elmastan dolayı heyecanlı çünkü ilk kez silikonun egemenliğine meydan okuyabilecek bir materyale sahipler. Elmas plakalardan üretilen elmas mikroçipler elektronik aygıtları çok daha hızlı ve ısıtmadan çalıştırabilir. Daha hızlı, daha küçük ve daha etkili.

Jilet gibi ince bilgisayarlar, uzun ömürlü cep telefonları ve resim kalitesinde televizyonlar hayallerimizin çokta ötesinde sayılmaz.

Şuanda sadece 6 günde dünyanın en etkili mavi elması sayılabilecek Hope Elması‘nın 3/1’i büyüklüğünde ondan daha güçlü bir süper elmas üretilebilmekte. Süper elmasların gelişmesi teknoloji dünyasında devrim yaratacak. Ameliyathanelerdeki robotlardan, savaş alanındaki iletişim’e kadar her türlü alanda kullanılabilecek süper elmaslar, günümüzde NASA tarafından uzay araştırmalarında kullanılmakta.

Belki bir gün gelecek, çelik transistörler ve silikon tarihe karışacak ve kaldırımdaki taşlar kadar, elmas işlemciler bizim için sıradan olacak.

Süper Elmasların Çağına Hoş Geldiniz !

Mobil

Nubia Resmi Olarak Türkiye Telefon Pazarında

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Tarafından Yazılmıştır:

Ülkemiz telefon piyasası gün geçtikçe büyüyen, potansiyelli bir pazar, ve bu pazara sürekli yeni oyuncular katılmaya devam ediyor. Ülkemiz telefon piyasasının artık yeni bir oyuncusu daha var.

Nubia markası dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Çin merkezli ZTE ‘nin gelişmekte olan rekabetçi akıllı telefon piyasalarında yüksek teknoloji üretmek üzere kurulan bir iştirakidir. Nubia markası artık Resmi Distribütörü olan Aranota firması aracılığıyla ülkemiz kullanıcıları ile de buluşacak.

Aranota firması Resmi Distribütörü olduğu Nubia marka cep telefonlarını KVK teknik servis güvencesi ile birlikte ülkemize arz edecek. İlk etapta ürünler Hepsiburada, Gittigidiyor ve N11 üzerinden satışa sunulacak.

Firmanın ülkemiz kullanıcısına ilk sunacağı ürün ise Nubia Z17 Mini modeli olacak. Çok yakında piyasaya sürülecek cihaz piyasa şartları içerisinde rekabetçi bir fiyattan son kullanıcıyla buluşacak. Süper orta segment adını verdiğimiz klasmana yerleşen cihazın ise başlıca teknik özellikleri ise şöyle ;

Nubia Z17 Mini

  • 5.2inç FullHD IPS ekran
  • Qualcomm Snapdragon 653 işlemci
  • 4-6GB RAM / 64-128GB depolama
  • 13MP Sony IMX258 RGB + 13MP
  • Sony IMX258 Monochrome çift arka / 16MP ön kamera
  • 2950mah batarya

Aranota firmasının resmi sitesine http://aranota.com adresinden ulaşabilir ve daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Yeni çocuğa hoşgeldin yolun açık olsun diyoruz ve umarım ülkemiz piyasası ve kullanıcıları için hayırlısı olur diyerekte ekliyoruz. Son olarak Nubia ürün portföyüne baktığımızda ise gerçekten heyecan duyuyor ve pazarda ihtiyacı duyulan fiyatına göre iyi telefon kavramını karşılayacağına inanıyoruz Nubia markasının…

Continue Reading

Mobil

Her Bütçeye İsteğe Uygun Telefon Önerileri 2017 Eylül Ayı Tavsiyeleri

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Tarafından Yazılmıştır:

• Quatro Q7 ₺90

• Vestel Venus V3 5070 ₺670

• Vestel Venus V3 5580 ₺680

• Alcatel OneTouch Idol 3 5.5inç ₺695

• Xiaomi Redmi 4A ₺700

• Lenovo K5 Plus ₺700

• Xiaomi Redmi 4X ₺735

• Meizu U20 ₺750

• Lenovo Moto G4 ₺750

• Lenovo K6 Power ₺765

• Meizu M5 Note ₺850

• Alcatel Idol 4 ₺920

• Lenovo K6 Note ₺955

• Xiaomi Redmi Note 4 ₺1000

• Lenovo Vibe P1 Pro ₺1120

• Samsung Galaxy C5 ₺1130

• Samsung Galaxy J7 Prime ₺1140

• Huawei P9 Lite (2017) ₺1220

• Samsung Galaxy C5 Pro ₺1230

• Xiaomi Mi5 Prime ₺1240

• Samsung Galaxy C7 ₺1325

• Sony Xperia X Compact ₺1330

• Xiaomi Mi Max 2 ₺1340

• Lenovo P2 ₺1340

• Xiaomi Mi 5s ₺1350

• Sony Xperia X ₺1440

• Samsung Galaxy C7 Pro ₺1470

• Xiaomi Mi 5s Plus ₺1550

• Samsung Galaxy C9 Pro ₺1630

• Huawei P9 ₺1640

• Lenovo Moto Z ₺1800

• HTC 10 ₺1840

• Apple iPhone SE ₺1850

• Samsung Galaxy S7 ₺1940

• OnePlus 3T ₺1900

• Xiaomi Mi6 ₺2000

• Sony Xperia XZ ₺2150

• Huawei P10 ₺2200

• Huawei Mate 9 ₺2220

• OnePlus 5 ₺2389

• Apple iPhone 6s ₺2600

• Huawei P10 Plus ₺2885

• HTC U11 ₺3000

• Samsung Galaxy S8 ₺3170

• Sony Xperia XZ Premium ₺3190

• Apple iPhone 7 ₺3250

• Apple iPhone 7 Plus ₺4200

 

İhtiyaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama (Sadece Tavsiye Edilen Cihazlar Arasından)

 

Kamera :

500TL altı : Yok

500-1000TL arası : 1) Alcatel Idol 4 2) Alcatel OneTouch Idol 3 5.5inç 3) Meizu M5 Note

1000-1500TL arası : 1) Xiaomi Mi5 Prime 2) Xiaomi Mi Max 2 3) Xiaomi Mi5s

1500-2000TL arası : 1) Samsung Galaxy S7 1) Xiaomi Mi6 2) HTC 10 3)Huawei P9

2000-2500TL arası : 1) Huawei P10 1) Huawei Mate9 2) Sony Xperia XZ 3)OnePlus 5

 

Pil :

500TL altı : Yok

500-1000TL arası : 1) Xiaomi Redmi 4X 2) Xiaomi Redmi Note 4 3) Meizu M5 Note

1000-1500TL arası : 1) Lenovo P2 2) Lenovo Vibe P1 Pro 3) Xiaomi Redmi Note 4

1500-2000TL arası : 1) Huawei P9 2) Samsung Galaxy S7 3) OnePlus 3T

2000-2500TL arası : 1) Huawei Mate9 2) OnePlus 5 3) Xiaomi Mi6

 

Ekran :

500TL altı : Yok

500-1000TL arası : 1) Meizu M5 Note 2) Alcatel Idol 4 3) Vestel Venus V3 5580

1000-1500TL arası : 1) Samsung Galaxy C ailesi 2) Xiaomi Mi5 Prime / Mi5s 3) Lenovo P2

1500-2000TL arası : 1) Samsung Galaxy S7 2) Xiaomi Mi6 3) HTC 10

2000-2500TL arası : 1) Huawei Mate9 2) OnePlus 5 3) Huawei P10

 

Donanım :

500TL altı : Yok

500-1000TL arası : 1) Xiaomi Redmi Note 4 2) Meizu M5 Note 3) Alcatel Idol 4

1000-1500TL arası : 1) Xiaomi Mi5 Prime / Mi5s 2) Sony Xperia X / X Compact 3) Xiaomi Mi Max 2 4) Samsung Galaxy C5 Pro / C7 / C7 Pro

1500-2000TL arası : 1) Xiaomi Mi6 2) Samsung Galaxy S7 3) HTC 10

2000-2500TL arası : 1) OnePlus 5 2) Huawei P10 / Mate 9 3) Sony Xperia XZ

 

2017 Ağustos ayı tavsiyelerine şuradan ulaşabilirsiniz bağıntılı olarak diğer aylarada https://panzehir.tv/her-butceye-istege-uygun-telefon-onerileri-2017-agustos-ayi-tavsiyeleri/

 

Not : Liste zaruri durumlar hariç ayda bir güncellenir. Tarih : 30.08.2017

Continue Reading

Mobil

iPhone 7s ve 8 Sızdırdık | iPhone 7s and 8 Leaked

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Tarafından Yazılmıştır:

iPhone 7s ve 8 Sızdırdık | iPhone 7s and 8 Leaked | iPhone 8 Dummy Leaked

Apple yeni telefonunu çıkarmaya hazırlanırken sızıntıların ardı arkası kesilmiyor. Ve bu kervana özel gayretler sonucu bizde katıldık.

Eski bir Foxconn çalışanından aldığımız örneklerden görsele dökebildiğimiz cihazlar “Dummy” Apple’ın yakında tanıtacağı Iphone 7s ve Iphone 8 .

Iphone 7s tasarım olarak, 7 serisinin tasarım çizgisini korusada farklı olarak arka kısmı cam olmuş durumda.

Iphone 8 modeline geldiğimizde ise tasarım anlamında çerçevesiz dizayna gidildiğini gözlemliyoruz. Ve parmak izi okuyucu elimizdeki cihazın şemasına göre ekran da yer alıyor.

Çalışan bir örneğinide temin etmek üzereyiz eğer aksilik çıkmazsa haftaya çalışan bir Iphone 8 prototipi gösterebileceğiz sizlere. Bakalım yeni Iphone bizlere neler getirecek hep beraber yaşayıp göreceğiz…

Continue Reading

Araç

Araç2 sene önce

Larry Page’nin Uçan Otomobilinden İlk Görüntüler Yayınlandı

Google’ın kurucusu Larry Page’nin desteklediği iki “uçan araba” şirketinden biri olan Kitty Hawk, prototip uçaklarının ilk videosunu yayınladı. Şirket, Kitty...

Araç2 sene önce

AutoShow 2017, Geleceğe Yakından Bakın Sloganıyla Ziyaretçilerini Bekliyor

AutoShow 2017, Geleceğe Yakından Bakın Sloganıyla Ziyaretçilerini Bekliyor. İstanbul Autoshow 2017 başladı. Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından her sene İstanbulda düzenlenen...

Araç2 sene önce

Güneş Enerjili Mercedes Truck Muhteşem Bir Karavan Deneyimi Sunuyor

Güneş Enerjili Mercedes Truck Muhteşem Bir Karavan Deneyimi Sunuyor. Mercedes Benz Unimog sahibi bir kullanıcı aracını karavana çevirerek bir karavan...

Araç2 sene önce

Type-R Rekorları Kırmaya Hazırlanıyor !

Sonunda Civic Type-R modeli tamamen yenilendi. Model performası ile sınıfında tüm rekorları kırmaya hazırlanıyor. Japon üretici bu konuda oldukça iddialı....

Araç2 sene önce

Lamborghini Huracan Performante’den Rekor Derece

Marco Mapelli’nin test sürüşünü gerçekleştirdiği Lamborghini Huracan Performante 6:52:01’lik derece ile Nürburgring Nordschleife’nin üretim modeli kategorisinde yeni rekorun sahibi oldu....

Araç2 sene önce

Alman Opel Amerika Macerasından Sonra Fransa Yolculuğuna Çıkıyor

Alman Opel Amerika Macerasından Sonra Fransa Yolculuğuna Çıkıyor   PSA Grubu, Peugeout ve Citroen markalarından sonra bugün düzenlediği basın toplantısı...

Araç2 sene önce

Motobike İstanbul 2017 Fuar Resimleri

Motobike İstanbul 2017 Fuar Resimleri Geçtiğimiz yıl Eurasia Moto Bike Expo adıyla düzenlenen fuar, bu yıl Motobike İstanbul 2017 ismiyle...

Hobi

Kitap2 sene önce

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri – Kitap Değerlendirmesi

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün ABD’li psikolog Dr.Gary Small’un 2013 yılında NTV Yayınları tarafından çevirisi yapılan ”Bir Psikiyatristin Gizli Defteri” isimli kitabının...

Kitap2 sene önce

Oyun Ustası – James Dashner Kitap İncelemesi

Panzehir TV’den herkese merhabalar. Bugün sizlerle birlikle son zamanlarda okuduğum en keyifli kitaplardan bir tanesi olan Oyun Ustasını değerlendireceğim. Oyun...

Kitap2 sene önce

Açık Radyo Kitap Oldu: Bu Şehr-i İstanbul Ki

Açık Radyo Kitaplığı serisinin dördüncüsü “Bu Şehr-i İstanbul Ki” çıktı. Murat Belge ve Tanyeri Erkman’ın 1995 yılında Açık Radyo’da hazırlayıp...

Kitap2 sene önce

Erken Kaybedenler Kitap Değerlendirmesi

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün Emrah Serbes’in 2009 yılında İletişim Yayınları’ndan çıkan kitabı ”Erken Kaybedenler” üzerine eleştiri yapacağız. Kitapta 80’li-90’lı...

Kitap2 sene önce

Rüyalarını Ver Bana

İnsanoğlu acizliğinin farkına ne zaman varır ? Başına gelen bir olayda mı ? Sevdiklerini kaybettiğinde mi ? Ya da sonu...

Kitap2 sene önce

Metal Fırtına – Politik Kurgu Kitaplar Serisi – 1

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün sizlere mükemmel bir kitap serisinin başlangıç haberini veriyorum.Geçtiğimiz haftalarda elimdeki kitap stoğunun tükenmesinden sebepdir kendimi...

Kitap2 sene önce

Elif Gibi Sevmek – 1. Kitap

Yeni bir kitapla merhabalar sevgili panzehir.tv okuyucuları.Gerçek aşkı arayanlar için tavsiye edebileceğimiz harika kaçırmamaları gereken bir kitap. “yol elif ise...

Kitap2 sene önce

Olymposlu’ların Şafağı “Antik Yunan ve Roma Hikayeleri”

Yeni bir kitapla merhabalar sevgili panzehirtv okuyucuları. Tarihe ve mitolojiye ilgi duyanlar için kaçmaz bir kitap. 33 hikayeden oluşuyor. Zeus’dan,Hades’e,Hermes’ten,Hera’ya...

Kitap3 sene önce

Üç Bin Yıllık Sır “Patasana”

Merhabalar sevgili Panzehir TV takipçileri. Yine sizlerle güzel bir kitap inceleyeceğiz. Kitabımız gizem, polisiye, tarih, geçmiş ve günümüz Türkiye’sini ince ince...

Kitap3 sene önce

Sırlarla Dolu “Ayasofya’nın Gizli Tarihi”

Merhabalar sevgili kitap severler. Bugün Panzehir TV’de sizlerle birlikte Pelin Çift ve Erhan Altunay’ın “Ayasofya’nın Gizli Tarihi”ni inceleyeceğiz. Ayasofya’nın ne kadar...

Konu Dışı

Konu Dışı2 sene önce

Yemeksepeti Yeni Oyunlaştırma Projesini Yayına Aldı

Yemeksepeti yeni oyunlaştırma projesini yayına aldı     Yemek dünyasının yeni “oyun” alanı Yemeksepeti Türkiye’de şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı...

Konu Dışı2 sene önce

Beurer PS 240 Baskül İncelemesi

Fiyatına ve kalitesine göre iyi olan, Beurer ps 240 model baskülü inceliyoruz. Öncelikle ürünün detaylarını, daha sonrasında ise kutusunu ve...

Konu Dışı2 sene önce

Spigen Manyetik Araç İçi Telefon Tutacağı İncelemesi

Bu incelememizde size Spigen Kuel A201 model manyetik araç içi telefon tutacağını anlatacağım. Önce markanın belirttiği özelliklere değinelim. Spigen Airvent...

Konu Dışı2 sene önce

Go2be Saç Düzleştirici Sprey ile Dalgalı Saçlara Elveda !

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün sizlerle dalgalı ve kıvırcık saçlarınızda mükemmel bir düzleştirici etki bırakan Schwarzkopf Got2b Saç Düzleştirici Sprey üzerinde...

Konu Dışı2 sene önce

Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Nasıl Yapılır ?

Herkese merhabalar, bu rehberimde size Tüketici Hakem Heyetine nasıl başvurulur ? bunu anlatacağım. Kendi başımdan geçtiği için birebir tecrübe ettim....

Konu Dışı3 sene önce

Etlere Fısıldayan Adam “Nusr_Et”

Klavye canavarından selamlar. Bugün sizlerle Nusret Gökçe’ yi nam-ı değer  “Nusr_Et” i daha yakından tanıyacağız. Instagram da 4 milyona yakın...

Konu Dışı3 sene önce

Reklamcılık Ekmek Gibidir…

ABD, İsveç ve Türkiye’de ofisleri bulunan TheMediatixStudio’nun Türkiye-Konya ofisinden Sayın Özkan Öz ile reklamcılık hakkında bir sohbet gerçekleştirdik. ‘’Kuruluş ve...

Konu Dışı3 sene önce

1900 Yılların New York’unu Keşfetmeye Ne Dersiniz ?

1900 Yılların New York’unu Keşfetmeye Ne Dersiniz ? Moskova merkezli fotoğrafçı / animatör Alexey Zakharov, 1900’lü yılların başında başlayan bir...

Konu Dışı3 sene önce

Can Sıkıntısına İlaç, Birbirinden İlginç İnternet Siteleri #2

İnternetin sonsuz bir derya. Aklınıza gelebilecek her türden internet sitesi mevcut. Bu listemizde bilinmeyen, birbirinden ilginç internet sitelerini yeniden sizlere...

Konu Dışı3 sene önce

800.000 Brazzers Hesabı Hacklenerek Satışa Sunuldu

Ünlü adult sitesinin veritabanından 800.000 hesap hacklenerek ele geçirildi. Üstelik bu hesapların çalındığı çok sonra şirket yetkilileri tarafından fark edilmiş....

En popüler yazılar