Bizimle İletişime Geçin

Araç

Motobike Istanbul 2017 Motosiklet Çekilişi

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Motobike Istanbul 2017 Motosiklet Çekilişi

Motobike Istanbul 2017 23-26 Şubat 2017’da gerçekleşecek!

Şubat 2016’da toplam 255 katılımcının dünyanın dört bir köşesinden gelen 116,148 ziyaretçi ile buluştuğu Motobike Istanbul rekor sayılarla sonuçlanmıştı. Geçen yıl Motobike Istanbul motosiklet ve bisiklet dünyasının yakından takip ettiği büyük isimleri ağırladı. Motosiklet ve bisiklet tutkunlarının yakından tanıdığı isimlerin muhteşem fuar şovlarıyla ziyaretçiler adeta büyülenmişti.

Bu yıl yine Messe Frankfurt un organizasyonunu üstlendiği Motobike Istanbul 2017‘ de ziyaretçilerin keyifli bir fuar günü yaşamaları için geçen yıla nazaran oldukça büyük iyileştirmeler yapılmış. Messe Frankfurt İstanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım’ ın yaptığı açıklamalarda fuara gelen ziyaretçilerin rahatı için bir çok hizmette yeniliğe gidildiğini ifade ediyor. Ayrıca bu yıl Motobike Istanbul 2017 ziyaretçileri arasında yapılacak çekilişte büyük hediyeler veriliyor.

Motobike Istanbul 2017

Motobike Istanbul 2017′ de çekilişle dağıtılacak olan büyük ödüller ise kabaca şöyle ;

1 Adet Ducati Panigale 959 Motosiklet
1 Adet KTM RC 125 Motosiklet
1 Adet Bajaj 150NS Pulsar Motosiklet
1 Adet SYM 200i HD2 Scooter
1 Adet Tetra E-Bike April Elektirikli Bisiklet
10 Adet Sedona İstanbul Bisiklet

21 Şubat günü Topaz Restaurant’ da gerçekleşen basın toplantısında dağıtılacak bu motosikletler basına sergilendi. Fuarın resmi sponsorlarında Monster Kızları ise etkinliğe renk kattı. Etkinlikte yapılan açıklamada hediyeleri sadece bunlarla sınırlı olmadığını, katılımcı firmaların bir çok ürün hediye edeceği hatta neredeyse fuara gelen hemen hemen herkese ufakta olsa bir hediye düşeceği söylendi.

Bizler 23 Şubat sabahı fuarda olacağız ve çeşitli nedenlerle fuara gidemeyecek okuyucularımız için tüm fuar alanıyla ilgili bir yazı dizisi hazırlayacağız. Motobike Istanbul 2017 motosiklet çekiliş sonuçları netleştiğinde de sizlerle buradan paylaşacağız.

Motosiklet tutkunu okuyucularımıza eğer İstanbul ve çevresinde ikamet ediyorsanız bu fuarı kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Fuar alanında görüşmek üzere.

Motobike Istanbul 2017 bilet fiyatı almak için buraya tıklayın

Fuarla ilgili yapılan Basın açıklamasını aşağıda bulabilirsiniz :

MOTOBIKE ISTANBUL FUARI İLE SEZONA GERİ SAYIM BAŞLIYOR!

Motobike Istanbul ekibi, 2017 fuarı öncesi basın mensupları ile biraraya geldi. Geçtiğimiz yıl Eurasia Moto Bike Expo adıyla düzenlenen fuar, bu yıl sadeleştirilen Motobike Istanbul ismiyle ve yenilenen logosuyla, bisiklet ve motosiklet severleri 9. kez ağırlayacak. Fuar İstanbul Fuar Merkezi’nde 23-26 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek.

 Messe Frankfurt Istanbul tarafından organize edilen, Türkiye’nin lider uluslararası motosiklet, bisiklet ve aksesuarları fuarı Motobike Istanbul, fuar öncesinde ilgi çekici bir etkinlikle basına tanıtıldı. X Monster Girl ekibinin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte, çekiliş ile hediye edilecek  Ducati, Bajaj, KTM ve SYM motosikletlerin yanı sıra Tetra ve Sedona bisikletler de sergilendi. Fuardaki tüm yenilikler ve ilk kez düzenlenecek olan Motobike Academy detayları düzenlenen etkinlik ile duyuruldu. Messe Frankfurt İstanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım; ‘Motobike Academy kapsamında yer alan programlarımızda motosiklet ve bisiklet gezginlerini ağırlayacağız, rota çizmek üzerine öneriler verip deneyimlerini paylaşacaklar. Modadan teknik konulara kadar çeşitli seminerler ve eğitimler gerçekleşecek. Motosikleti ve bisikleti bir hayat biçimi olarak benimseyen veya yalnızca ilgi alanına giren herkes kendine uygun bir eğitim, atölye çalışması veya söyleşiye katılabilecek.’ sözleri ile tüm motosiklet ve bisiklet tutkunlarını Motobike Academy’ye davet etti.

Motobike Academy Fuara Renk Katacak

 Bu yıl ziyaretçiler,  dünyanın önde gelen motosiklet ve bisiklet markalarının en yeni modellerini görme şansını yakalamanın yanı sıra motosiklet dünyası ile ilgili keyifli söyleşilere de katılma şansı yakalayacak.

 Sektörün Önde Gelen İsimleri Motobike Academy’de Olacak

Üniversite motosiklet kulüplerinin yanı sıra sektörün ünlü isimlerini ağırlayacak olan Motobike Academy’de, ele alınacak konular; Travel Talk, Tech Talk ve Fashion Talk olmak üzere 3 bölüme ayrıldı.

Motosiklet ve bisikletle gidilebilecek en özel rotaların ele alınacağı Travel Talk etkinliklerinde Cyclist Dergisi Editörü bisiklet gezgini İbrahim Yılmaz ve “Tamirhane” konseptiyle Vespa sevdalılarına hizmet veren Hasan Onur Süsler yer alacak.

Motosiklet ve bisiklet alanıyla ilgili önemli bilgilerin paylaşılacağı Tech Talk etkinliklerinde the Distinguished Gentlemans Ride’dan Attila Algan, Riders of Bilgi ve Brelis’in söyleşilerine yer verilecek. Ayrıca Av. Hüseyin Özcan ve Av. Yıldız Ceren Okur; motosikletlerde her türlü modifikasyon ve eklemelerin kanunlar karşısındaki uygunluğu, motosiklet kazaları, motosiklet hırsızlığı ve tüketici hakları konularını anlatacak. TÜVTÜRK ise motosiklet muayenesi hakkında fuar ziyaretçilerini bilgilendirecek.

Stil sahibi motosiklet ve bisiklet tutkunlarını ilgilendirecek olan Fashion Talk günlerinde güvenli ve şık sürüş kıyafetleri, motosiklet modası üzerine konular, GQ Dergisi Moda Editörü Kaner Kıvanç ve GQ Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Zeynep Üner tarafından ele alınacak.

Ayrıca Dakar yarışçısı Koray Özkaplan, Altın Elbiseli Adam Barkın Bayoğlu   ve Gezimanya Murat Z. Özbilgi’nin keyifli sohbetleri ile bu yıl Motobike Istanbul’un her zamankinden daha eğlenceli geçmesi bekleniyor.

İndirimli Bilet Satışlarını ve Fuar Çekilişini Kaçırmayın!

Dünyanın önde gelen motosiklet ve bisiklet markalarının yer alacağı fuarda en yeni modelleri görme şansını yakalamak isteyen bayanlar ve öğrenciler Perşembe – Cuma günleri yüzde 50 indirimli bilet fiyatlarından yararlanabilecek.

Geçtiğimiz yıllarda ziyaretçilere, motosikletler ve bisikletler hediye eden Motobike Istanbul, bu yıl da geleneği bozmayacak. Fuar ziyaretçileri Biletix’ten aldıkları her bir biletle www.motobikeistanbulcekilis.com adresine girerek çekilişe katılıp birbirinden değerli motosiklet ve bisikletleri kazanma şansı yakalayabilecek. 1 kişi Ducati Panigale 959 motosiklet, 1 kişi KTM RC125 motosiklet, 1 kişi Bajaj Pulsar 150NS motosiklet, 1 kişi SYM marka 200i HD2 sukuter, 1 kişi Tetra marka April model E-bike ve son olarak 10 kişi Sedona marka İstanbul model bisiklet kazanma şansını yakalayacak.

Çekiliş Milli Piyango İdaresi’nin 20.01.2017 tarih ve  24951361-255.01.02 sayılı izni ile 25.01.2017-26.02.2017 tarihleri arasında düzenlenmektedir. 18 yaşından küçükler katılamaz.

Fuarı destekleyenler

 Ekonomi Bakanlığı Alım Heyeti’nin 5 ülkeden katılımının yanı sıra fuar, ve MOTED (Motosiklet Endüstrisi Derneği), BISED (Bisiklet Endüstrisi Derneği), MOTODER (Motosiklet Sanayicileri Derneği) gibi sektörün önde gelen dernekleri ve KOSGEB tarafından desteklenmektedir.

Ayrıntılar Motobike Istanbul’un resmi web sitesinden, facebook ve instagram hesaplarından takip edilebilir.

Daha fazla bilgi için: www.motobikeistanbul.com.tr

Messe Frankfurt hakkında

Messe Frankfurt, dünya çapında 2,364* çalışanı ve yıllık 648* milyon Euro‘luk cirosu ile dünyanın lider fuar organizatörü firmalarından biridir. Messe Frankfurt’un 175’den fazla ülkeye hizmet veren 30 iştiraki ve 55 uluslararası satış ofisi bulunmaktadır. Günümüzde Messe Frankfurt tarafından dünyanın 40’dan fazla şehrinde fuarlar organize edilmektedir. Messe Frankfurt 2016 yılında yarısından çoğu Almanya dışında olmak üzere 138* fuar organize etti. Frankfurt fuar merkezi, 10 fuar salonu ve birleşik kongre merkeziyle birlikte toplam 592,127 metrekarelik alana kuruludur. Messe Frankfurt, yüzde 60 hissesi Frankfurt belediyesine, yüzde 40 hissesi ise Hessen eyaletine ait olan bir kamu firmasıdır.

Daha fazla bilgi için lütfen www.messefrankfurt.com adresini ziyaret ediniz.

* 2016 rakamları

Continue Reading

Araç

Larry Page’nin Uçan Otomobilinden İlk Görüntüler Yayınlandı

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Tarafından Yazılmıştır:

Google’ın kurucusu Larry Page’nin desteklediği iki “uçan araba” şirketinden biri olan Kitty Hawk, prototip uçaklarının ilk videosunu yayınladı.

Şirket, Kitty Hawk Flyer’ı su üzerinde çalışmak üzere tasarlanmış ve uçmak için bir pilot lisansı gerektirmeyen “tamamen elektrikli bir uçak” olduğunu belirtiyot. Kitty Hawk, insanların Flyer’ı “dakikalar içinde” uçurmayı öğrenebileceğini söyledi. Şirket, bu yılın sonuna kadar bir tüketici versiyonunun kullanıma sunulacağını söylüyor. Kitty Hawk, Flyer’ın ne için olduğunu tam olarak söylememekte, perakende versiyon için de bir fiyat belirtmemekte.

Flyer, FAA yönetmeliklerine göre bir Ultralight uçağı olarak düşünüldüğü için, hiç bir pilot lisansı gerektirmiyor. Kitty Hawk, aracın ABD dışına nakliye planının olmadığını söyledi. Bu sebepten Flyer’ı uzunca bir süre sadece Amerika’da görebileceğiz.

Continue Reading

Araç

AutoShow 2017, Geleceğe Yakından Bakın Sloganıyla Ziyaretçilerini Bekliyor

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Tarafından Yazılmıştır:

AutoShow 2017, Geleceğe Yakından Bakın Sloganıyla Ziyaretçilerini Bekliyor.

İstanbul Autoshow 2017 başladı. Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından her sene İstanbulda düzenlenen etkinlikte en yeni model otomobiller, araç tutkunlarının beğenisine sunuldu. Tüyap Fuar ve Kongre merkezinde ODD bünyesinde gerçekleştirilen etkinliğin ana teması Geleceğe Yakından Bakın Sloganıyla hibrit araçlar olmakta. Toyota, Türkiye’de üretilen Toyota C-HR Hybrid, Auris Hybrid, Auris TS Hybrid, Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid ve daha onlarca hybrid araç yepyeni teknolojileri ile tanıtılmakta.

Dikkat çeken diğer unsur teknolojinin gelişmesi ile araçlarında artık kendilerini yeniliklere adapte etmesi olarak kendini farkettiriyor. Yeni araçlara adapte edilen akıllı yazılımlar, tablet/telefon entegrasyonları ve internet kullanımı araç severlere hem konfor hemde kolaylıklar sunmakta.

İstanbul Autoshow 2017’ye giriş ücretleri hafta içi 10 TL, hafta sonu 20 TL olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca Bayanlara hafta içi ücretsiz, hafta sonu ise 10 TL’lik bir ücrete sahip, öğrenciler için hafta içi ücretsiz, hafta sonu ise 5 TL ücretinde. Fuar süresince Atatürk Havalimanı ve Kadıköy iskeleden servislerle etkinliğe ulaşılabilecek. Fuar alanına kurulan instawall hizmeti ile sosyal medya paylaşımlarının yapılması ve çocuklar için eğlenceli zaman geçirebilecekleri bir alanda mevcut. 21-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek fuar ziyaretçilerini bekliyor.

Continue Reading

Araç

Güneş Enerjili Mercedes Truck Muhteşem Bir Karavan Deneyimi Sunuyor

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Tarafından Yazılmıştır:

Güneş Enerjili Mercedes Truck Muhteşem Bir Karavan Deneyimi Sunuyor.

Mercedes Benz Unimog sahibi bir kullanıcı aracını karavana çevirerek bir karavan deneyiminde sınırları aştı. Unimog modelini tamamen elden geçirerek muhteşem bir karavan yapan araç sahibi aracın içerisine birde güneş paneli monte etti. Böylelikle araç içerisinde Lityum iyon pillerini şarj eden yüksek kaliteli monokristal güneş panelleri vasıtasıyla elektrik sorunu da ortadan kalktı. 4-6 kişinin rahatlıkla araç içerisinde seyahat edebildiği Unimog3 şoför koltukları ile aynı anda 8 kişiyi taşıyabiliyor.

Tabii ki aracın özellikleri bunlarla sınırlı değil. Ek olarak seyahat sırasında yanınıza alabileceğiniz bir motorsiklet asansörü, çatı olarak kullanılan küçük bir teras, 60 litrelik derin dondurucu, açık mutfak, klima, küçük bir banyo ve bir evde ihtiyaç duyduğunuz temel tüm ihtiyaçlara karavana adapte edilmiş.

Araç sahibi maliyetini açıklamasa da görünürde böylesi bir karavana sahip olmanın yüksek maliyet gerektirdiği su götürmez bir gerçek.

 

Continue Reading

Araç

Araç2 sene önce

Larry Page’nin Uçan Otomobilinden İlk Görüntüler Yayınlandı

Google’ın kurucusu Larry Page’nin desteklediği iki “uçan araba” şirketinden biri olan Kitty Hawk, prototip uçaklarının ilk videosunu yayınladı. Şirket, Kitty...

Araç2 sene önce

AutoShow 2017, Geleceğe Yakından Bakın Sloganıyla Ziyaretçilerini Bekliyor

AutoShow 2017, Geleceğe Yakından Bakın Sloganıyla Ziyaretçilerini Bekliyor. İstanbul Autoshow 2017 başladı. Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından her sene İstanbulda düzenlenen...

Araç2 sene önce

Güneş Enerjili Mercedes Truck Muhteşem Bir Karavan Deneyimi Sunuyor

Güneş Enerjili Mercedes Truck Muhteşem Bir Karavan Deneyimi Sunuyor. Mercedes Benz Unimog sahibi bir kullanıcı aracını karavana çevirerek bir karavan...

Araç2 sene önce

Type-R Rekorları Kırmaya Hazırlanıyor !

Sonunda Civic Type-R modeli tamamen yenilendi. Model performası ile sınıfında tüm rekorları kırmaya hazırlanıyor. Japon üretici bu konuda oldukça iddialı....

Araç2 sene önce

Lamborghini Huracan Performante’den Rekor Derece

Marco Mapelli’nin test sürüşünü gerçekleştirdiği Lamborghini Huracan Performante 6:52:01’lik derece ile Nürburgring Nordschleife’nin üretim modeli kategorisinde yeni rekorun sahibi oldu....

Araç2 sene önce

Alman Opel Amerika Macerasından Sonra Fransa Yolculuğuna Çıkıyor

Alman Opel Amerika Macerasından Sonra Fransa Yolculuğuna Çıkıyor   PSA Grubu, Peugeout ve Citroen markalarından sonra bugün düzenlediği basın toplantısı...

Araç2 sene önce

Motobike İstanbul 2017 Fuar Resimleri

Motobike İstanbul 2017 Fuar Resimleri Geçtiğimiz yıl Eurasia Moto Bike Expo adıyla düzenlenen fuar, bu yıl Motobike İstanbul 2017 ismiyle...

Hobi

Kitap2 sene önce

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri – Kitap Değerlendirmesi

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün ABD’li psikolog Dr.Gary Small’un 2013 yılında NTV Yayınları tarafından çevirisi yapılan ”Bir Psikiyatristin Gizli Defteri” isimli kitabının...

Kitap2 sene önce

Oyun Ustası – James Dashner Kitap İncelemesi

Panzehir TV’den herkese merhabalar. Bugün sizlerle birlikle son zamanlarda okuduğum en keyifli kitaplardan bir tanesi olan Oyun Ustasını değerlendireceğim. Oyun...

Kitap2 sene önce

Açık Radyo Kitap Oldu: Bu Şehr-i İstanbul Ki

Açık Radyo Kitaplığı serisinin dördüncüsü “Bu Şehr-i İstanbul Ki” çıktı. Murat Belge ve Tanyeri Erkman’ın 1995 yılında Açık Radyo’da hazırlayıp...

Kitap2 sene önce

Erken Kaybedenler Kitap Değerlendirmesi

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün Emrah Serbes’in 2009 yılında İletişim Yayınları’ndan çıkan kitabı ”Erken Kaybedenler” üzerine eleştiri yapacağız. Kitapta 80’li-90’lı...

Kitap2 sene önce

Rüyalarını Ver Bana

İnsanoğlu acizliğinin farkına ne zaman varır ? Başına gelen bir olayda mı ? Sevdiklerini kaybettiğinde mi ? Ya da sonu...

Kitap2 sene önce

Metal Fırtına – Politik Kurgu Kitaplar Serisi – 1

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün sizlere mükemmel bir kitap serisinin başlangıç haberini veriyorum.Geçtiğimiz haftalarda elimdeki kitap stoğunun tükenmesinden sebepdir kendimi...

Kitap2 sene önce

Elif Gibi Sevmek – 1. Kitap

Yeni bir kitapla merhabalar sevgili panzehir.tv okuyucuları.Gerçek aşkı arayanlar için tavsiye edebileceğimiz harika kaçırmamaları gereken bir kitap. “yol elif ise...

Kitap2 sene önce

Olymposlu’ların Şafağı “Antik Yunan ve Roma Hikayeleri”

Yeni bir kitapla merhabalar sevgili panzehirtv okuyucuları. Tarihe ve mitolojiye ilgi duyanlar için kaçmaz bir kitap. 33 hikayeden oluşuyor. Zeus’dan,Hades’e,Hermes’ten,Hera’ya...

Kitap2 sene önce

Üç Bin Yıllık Sır “Patasana”

Merhabalar sevgili Panzehir TV takipçileri. Yine sizlerle güzel bir kitap inceleyeceğiz. Kitabımız gizem, polisiye, tarih, geçmiş ve günümüz Türkiye’sini ince ince...

Kitap2 sene önce

Sırlarla Dolu “Ayasofya’nın Gizli Tarihi”

Merhabalar sevgili kitap severler. Bugün Panzehir TV’de sizlerle birlikte Pelin Çift ve Erhan Altunay’ın “Ayasofya’nın Gizli Tarihi”ni inceleyeceğiz. Ayasofya’nın ne kadar...

Konu Dışı

Konu Dışı2 sene önce

Yemeksepeti Yeni Oyunlaştırma Projesini Yayına Aldı

Yemeksepeti yeni oyunlaştırma projesini yayına aldı     Yemek dünyasının yeni “oyun” alanı Yemeksepeti Türkiye’de şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı...

Konu Dışı2 sene önce

Beurer PS 240 Baskül İncelemesi

Fiyatına ve kalitesine göre iyi olan, Beurer ps 240 model baskülü inceliyoruz. Öncelikle ürünün detaylarını, daha sonrasında ise kutusunu ve...

Konu Dışı2 sene önce

Spigen Manyetik Araç İçi Telefon Tutacağı İncelemesi

Bu incelememizde size Spigen Kuel A201 model manyetik araç içi telefon tutacağını anlatacağım. Önce markanın belirttiği özelliklere değinelim. Spigen Airvent...

Konu Dışı2 sene önce

Go2be Saç Düzleştirici Sprey ile Dalgalı Saçlara Elveda !

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün sizlerle dalgalı ve kıvırcık saçlarınızda mükemmel bir düzleştirici etki bırakan Schwarzkopf Got2b Saç Düzleştirici Sprey üzerinde...

Konu Dışı2 sene önce

Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Nasıl Yapılır ?

Herkese merhabalar, bu rehberimde size Tüketici Hakem Heyetine nasıl başvurulur ? bunu anlatacağım. Kendi başımdan geçtiği için birebir tecrübe ettim....

Konu Dışı2 sene önce

Etlere Fısıldayan Adam “Nusr_Et”

Klavye canavarından selamlar. Bugün sizlerle Nusret Gökçe’ yi nam-ı değer  “Nusr_Et” i daha yakından tanıyacağız. Instagram da 4 milyona yakın...

Konu Dışı2 sene önce

Reklamcılık Ekmek Gibidir…

ABD, İsveç ve Türkiye’de ofisleri bulunan TheMediatixStudio’nun Türkiye-Konya ofisinden Sayın Özkan Öz ile reklamcılık hakkında bir sohbet gerçekleştirdik. ‘’Kuruluş ve...

Konu Dışı2 sene önce

1900 Yılların New York’unu Keşfetmeye Ne Dersiniz ?

1900 Yılların New York’unu Keşfetmeye Ne Dersiniz ? Moskova merkezli fotoğrafçı / animatör Alexey Zakharov, 1900’lü yılların başında başlayan bir...

Konu Dışı3 sene önce

Can Sıkıntısına İlaç, Birbirinden İlginç İnternet Siteleri #2

İnternetin sonsuz bir derya. Aklınıza gelebilecek her türden internet sitesi mevcut. Bu listemizde bilinmeyen, birbirinden ilginç internet sitelerini yeniden sizlere...

Konu Dışı3 sene önce

800.000 Brazzers Hesabı Hacklenerek Satışa Sunuldu

Ünlü adult sitesinin veritabanından 800.000 hesap hacklenerek ele geçirildi. Üstelik bu hesapların çalındığı çok sonra şirket yetkilileri tarafından fark edilmiş....

En popüler yazılar