Bizimle İletişime Geçin

Oyun

Preo My Game M-06 Oyuncu Faresi İncelemesi

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Panzehir TV’den herkese merhabalar. Ben Musa Emir Şen.

Bugün sizlerle birlikte Teknosa için özel üretilen Preo serisi oyuncu donanımları kategorisinde bulunan M-06 oyuncu faresini inceleyeceğiz. Öncelikle Preo serisinden bahsetmemiz gerekiyor. Teknosa, son kullanıcıya uygun fiyatlı ürünler sunmak için Preo markasını kullanmakta. Oyuncu donanımları, telefonlar, telefon aksesurları, kulaklıklar, giyilebilir teknoloji gibi çok farklı dallarda ürünleri bulunan Preo’nun temel amacı fiyat/performans ürünleri üretmek.

Bizim elimizde bulunan M-06 Gaming Mouse modeli, Preo ailesinin giriş seviyesinde bulunmakta. MG-02 adı verilen bir üst modeli programlanabilir yazılımı ve 3200 DPI’lık performansı ile M-06’nın bir adım önünde.

Preo M-06’nın fiziksel özellikleri ile incelememize başlayalım. Faremiz 70 x 130 x 39mm ölçülerinde. Eliniz ile M-06’yı komple kavrayabiliyorsunuz. Ele oturan tasarımı ile kullanım sırasında herhangi bir bilek ağrısı ya da rahatsızlık verecek herhangi bir duruma maruz kalmıyorsunuz. 122 gram ağırlığındaki ürün ne çok hafif ne de çok ağır, tam kararında. Ayrıca Plug and Play bir çalışma mantığına sahip ürünü kullanmak için bilgisayarınıza takmanız yeterli. Herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç duymuyorsunuz.

Oyuncu Farelerini incelerken en dikkat ettiğimiz nokta USB kablonun kalitesi çünkü en kolay aşınabilen veya arızalanan parça burası. M-06 mavi-siyah renklerin hakim olduğu dokuma kumaş kaplı bir tasarıma sahip. Siyah bir USB başlığına sahip ürün bu bağlamda kolay kolay kullanıcıyı üzmeyecek kaliteye sahip olduğunu hissettiriyor.

Siyah renklerin hakim olduğu bir tasarıma sahip M-06, led aydınlatma ile oyunculara görsel anlamda bir şölen sunuyor. Ürünü USB üzerinden bağladığınız anda renk değiştirmeye başlayarak kullanıcıya oyuncu faresi olduğunu gösteriyor.

M-06’nın tasarımı ile renklerin buluşması ortaya çok hoş bir ambiyans çıkarıyor. Çatallı görünümü ile biraz vahşi duruyor.

Gelelim ürünün teknik özellikleri kısmına, ürünün üzerinde iki adet fonksiyon ve bir adet DPI ayarı tuşu bulunmakta. Ürünün DPI değerleri hakkında resmi internet sitesi dahil hiçbir yerde teknik veri bulunmaz iken yaptığım uzun uğraşlar sonucu 1600 DPI değerini 3 farklı geçiş ile sağladığını öğrendim. Üzerindeki DPI tuşuna her tıkladığınızda farklı bir değere değiş yapmakta.

İki adet fonksiyon tuşu ise herhangi bir yazılım ile programlanamıyor fakat tarayıcı kullanırken ileri-geri işlevi, oyun oynarken de işlev atanması sonucu fazladan iki tane buton görevi görüyor. Belirttiğim faremiz gibi herhangi bir özel yazılımı sahip değil. Sadece oyunlarda bizim işlev atamamız sonucu butonlar ek olarak çalışmaya başlıyor.

M-06’nın orta tekerleği ise standart özelliklere sahip. Sadece orta tıklama özelliği mevcut. Logitech ürünlerinde gördüğümüz sağa sola tıklama veya infinite scroll (Sonsuz kaydırma) gibi ek işlevler mevcut değil.

Preo’nun Malzeme kalitesi ise fiyata oranla yeterli derecede. Elinize aldığınızda ucuz ürünlerde gördüğümüz plastik çıkıntılarına sahip değil. Pürüzsüz bir yüzeye sahip. Hafif kaygan üst kısmı ile mouse’nun kontrolü tam olarak avucunuz içine yapışıyor. Böylelikle oyun sırasında daha iyi bir deneyime sahip oluyorsunuz.

Ürünün orta tekerleğinin kullanım sırasındaki ses seviyesi:

Ürünün sol tarafındaki fonksiyon tuşlarının kullanım sırasındaki ses seviyesi:

Ürünün sağ-sol click tuşlarının kullanım sırasındaki ses seviyesi:

Yukarıdaki dosyalardan da dinleyebileceğiniz üzere, geceleri oyun oynayan kullanıcıların en çok dikkat ettiği ses seviyesi Preo’da yeterli düzeyde. Gelelim en kritik nokta olan Preo M-06’nın oyun performansına;

İlk testimi oyuncuların beğenerek oynadığı Counter-Strike: Global Offensive üzerinde yaptım. Oyun sırasında kendime göre yaptığım DPI ayarları ve tuş atamasından sonra keyifli bir mücadeleye atıldım. Ürünün yeterli ağırlığı ve avuca oturan tasarımı ile sıkıntısız bir şekilde maçı tamamladım. Performans olarak yetersiz kalan tek kısmı belki de ürünün makro özelliğinin olmamasıydı. Bu husus hariç gayet yeterli olduğunu ıspatladı.

İkinci testimi The Rainbow Six: Siege üzerinde gerçekleştirdim. Bilindiği üzere Siege daha hareketli bir oyun. Dolayısıyla sürekli hareket halinde olduğumuzdan farenin performansını en net değerlendirdiğim oyun bu oldu. Beni gene üzmeyerek oyun sırasında tüm ihtiyaçlarımı karşıladı. Herhangi ah burası böyle olsaydı dedirten bir hususa şahit olmadım.

Üçüncü ve diğer testlerimi daha basit oyunlarda denedim. Gerek Rocket League, gerek Nuclear Shot gibi daha casual oyunlarda ise gayet yeterli bir deneyim sunuyor.

Ve gelelim genel değerlendirmeye;

Preo My Game M-06 model oyuncu faresi fiyatına göre kıyaslandığında sunduğu performans ile dikkat çekiyor. 25-50 TL bandında alınabilecek en iyi tercihlerden bir tanesi olan M-06 led aydınlatması, kısmen ayarlanabilir iki adet fonsiyon tuşu, örgülü USB kablosu ve 3 adet farklı DPI değeri ile giriş seviyesi oyuncu faresi tercih edecekler için gayet yeterli performans sunacaktır.

Panzehir TV’den bu incelemelik bu kadar. Başka bir incelemede görüşmeden önce Logitech M330 Silent Plus Fare İncelemesi yazımızı okuyabilirsiniz 🙂

Continue Reading
1 Comment

1 Comment

  1. efe

    23 Haziran 2017 at 18:24

    abi satin aldım ama art arda ates etme özeliği istiyorum nasil yapıcam ve ışık deyiştirmek istiyorum şahsen renginin yeşil olmasını istiyorum nasıl yapıcam acil destek lazım hiç bir yerde yazmıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

TÜRKİYE DRONE LİGİ ‘’DRONEMANYA’’ ile GameX 2017 ‘ de

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Tarafından Yazılmıştır:

Türkiye Drone Ligi, dünyada son 2 yılda F1’e alternatif gösterilen drone ve drone sporlarını geniş kitlelere ulaştırabilmek için Türkiye’nin en saygın fuarları arasında yerini alan Uluslararası GameX 2017 Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı‘na katılıyor. GameX 2017 ziyanretçileri, Türkiye Drone Ligi uzmanlarından uçuş eğitimi aldıktan sonra, profesyonel pilotların şov yarışlarını izleyecekler ve aynı zamanda onlarla uçuş deneyimi yaşama imkanına da sahip olacaklar.

Türkiye Drone Ligi profesyonel pilotlarından Evren Eşbe, Seçkin Okcebe, Mert Bilaloğlu, Kaan Karabıyık ve Ozan Ölmezyiğit, Dronemanya şov yarışlarında GameX 2017 katılımcılarına adrenalin yüklü teknolojik bir deneyim yaşatacaklar. Pilotlar FPV ( First Person View) modunda gözlükleri vasıtası ile manuel kumanda uçuşlarını gerçekleştirirken, 150 km süratle izleyicileri heyecanlandıracak şovlar gerçekleştirecekler. GameX 2017’ye katılacak ziyaretçiler arasından şanslı olanlar TDL pilotları ile birlikte uçuş deneyimi de yapabilecekler. Ayrıca 14-15 Eylül 2017 Perşembe ve Cuma günlerinde Türkiye Drone Ligi standında TDL görevlileri uçuş eğitimi de verecekler. 16-17 Eylül 2017 Cumartesi, Pazar günlerinde ise Türkiye Drone Ligi yarış pilotlarının Dronemanya şov yarışlarını izleyebilecekler.

Birbirinden eğlenceli ve heyecanlı yeni oyunları tanımak isteyenler ve yeni oyunların lansmanlarına katılmak isteyenler, günlük 10 TL’ye veya kombine olarak 4 gün için 30 TL’ye satışa sunulan biletlerini www.gamex.com.trwww.biletino.com ve fuarın açık olduğu günler kapı gişesinden temin edebilecekler. İş Bankası Maximum Kart ile alınacak online ziyaretçi biletleri yüzde 50 indirimli olacak.

Continue Reading

Oyun

DiRT 4’den Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Tarafından Yazılmıştır:

DiRT 4’den Oynanış Fragmanı Yayınlandı .

Efsane Rally oyunu Dirt, 4. oyunu ile çıkış yapmaya hazırlanıyor. Önceki oyunlardan farklı olarak Your Stage moduna sahip oyun kendi yol haritanızı yapmanızı sağlıyor. Ayrıca yaptığınız haritayı diğer oyuncularla paylaşabiliyorsunuz. Önceli oyundaki gibi kariyer moduna sahip yapım, oyuncunun sürekli yeteneklerinin gelişmesine dayanacak. Böylelikle her gelişmenizde yeni araçlar kullanacaksınız. Onlarca yeni harita ve araç içeren yapım, Jen Horsey ve Nicky Grist gibi bilindik isimleri kullanma imkanıda sunacak.

DiRT 4; PlayStation 4 başta olmak üzere PC ve Xbox One platformları için Haziran 2017 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek

Trailer:

Continue Reading

Oyun

Call of Duty WWII Duyuruldu !

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Tarafından Yazılmıştır:

Call of Duty WWII Resmen Açıklandı!

Call of Duty uzun zamandır eleştirilen modern savaş temasından Battlefield’ın atağından sonra vazgeçti. Yeni Call of Duty: WWII ismiyle bizlerle buluşacak. Şimdilik çok fazla detay verilmese de 26 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilecek Dünya Çapında Yayıncılık Etkinliğinde detaylar gösterilecek. Şimdiden oyunseverleri heyecanlandıran görsel, uzun zamandır beklediğimiz Call of Duty’nin köklerine dönüşünün ilk ateşi sayılabilir. Oyunun Multiplayer kısmınında olması ile beraber Battlefield 1’in son dönemdeki tek Dünya Savaşı temasındaki yapım olmasının önüne Call Of Duty yeni yapımıyla geçeceğe benziyor.

Continue Reading

Araç

Araç2 sene önce

Larry Page’nin Uçan Otomobilinden İlk Görüntüler Yayınlandı

Google’ın kurucusu Larry Page’nin desteklediği iki “uçan araba” şirketinden biri olan Kitty Hawk, prototip uçaklarının ilk videosunu yayınladı. Şirket, Kitty...

Araç2 sene önce

AutoShow 2017, Geleceğe Yakından Bakın Sloganıyla Ziyaretçilerini Bekliyor

AutoShow 2017, Geleceğe Yakından Bakın Sloganıyla Ziyaretçilerini Bekliyor. İstanbul Autoshow 2017 başladı. Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından her sene İstanbulda düzenlenen...

Araç2 sene önce

Güneş Enerjili Mercedes Truck Muhteşem Bir Karavan Deneyimi Sunuyor

Güneş Enerjili Mercedes Truck Muhteşem Bir Karavan Deneyimi Sunuyor. Mercedes Benz Unimog sahibi bir kullanıcı aracını karavana çevirerek bir karavan...

Araç2 sene önce

Type-R Rekorları Kırmaya Hazırlanıyor !

Sonunda Civic Type-R modeli tamamen yenilendi. Model performası ile sınıfında tüm rekorları kırmaya hazırlanıyor. Japon üretici bu konuda oldukça iddialı....

Araç2 sene önce

Lamborghini Huracan Performante’den Rekor Derece

Marco Mapelli’nin test sürüşünü gerçekleştirdiği Lamborghini Huracan Performante 6:52:01’lik derece ile Nürburgring Nordschleife’nin üretim modeli kategorisinde yeni rekorun sahibi oldu....

Araç2 sene önce

Alman Opel Amerika Macerasından Sonra Fransa Yolculuğuna Çıkıyor

Alman Opel Amerika Macerasından Sonra Fransa Yolculuğuna Çıkıyor   PSA Grubu, Peugeout ve Citroen markalarından sonra bugün düzenlediği basın toplantısı...

Araç2 sene önce

Motobike İstanbul 2017 Fuar Resimleri

Motobike İstanbul 2017 Fuar Resimleri Geçtiğimiz yıl Eurasia Moto Bike Expo adıyla düzenlenen fuar, bu yıl Motobike İstanbul 2017 ismiyle...

Hobi

Kitap2 sene önce

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri – Kitap Değerlendirmesi

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün ABD’li psikolog Dr.Gary Small’un 2013 yılında NTV Yayınları tarafından çevirisi yapılan ”Bir Psikiyatristin Gizli Defteri” isimli kitabının...

Kitap2 sene önce

Oyun Ustası – James Dashner Kitap İncelemesi

Panzehir TV’den herkese merhabalar. Bugün sizlerle birlikle son zamanlarda okuduğum en keyifli kitaplardan bir tanesi olan Oyun Ustasını değerlendireceğim. Oyun...

Kitap2 sene önce

Açık Radyo Kitap Oldu: Bu Şehr-i İstanbul Ki

Açık Radyo Kitaplığı serisinin dördüncüsü “Bu Şehr-i İstanbul Ki” çıktı. Murat Belge ve Tanyeri Erkman’ın 1995 yılında Açık Radyo’da hazırlayıp...

Kitap2 sene önce

Erken Kaybedenler Kitap Değerlendirmesi

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün Emrah Serbes’in 2009 yılında İletişim Yayınları’ndan çıkan kitabı ”Erken Kaybedenler” üzerine eleştiri yapacağız. Kitapta 80’li-90’lı...

Kitap2 sene önce

Rüyalarını Ver Bana

İnsanoğlu acizliğinin farkına ne zaman varır ? Başına gelen bir olayda mı ? Sevdiklerini kaybettiğinde mi ? Ya da sonu...

Kitap2 sene önce

Metal Fırtına – Politik Kurgu Kitaplar Serisi – 1

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün sizlere mükemmel bir kitap serisinin başlangıç haberini veriyorum.Geçtiğimiz haftalarda elimdeki kitap stoğunun tükenmesinden sebepdir kendimi...

Kitap2 sene önce

Elif Gibi Sevmek – 1. Kitap

Yeni bir kitapla merhabalar sevgili panzehir.tv okuyucuları.Gerçek aşkı arayanlar için tavsiye edebileceğimiz harika kaçırmamaları gereken bir kitap. “yol elif ise...

Kitap2 sene önce

Olymposlu’ların Şafağı “Antik Yunan ve Roma Hikayeleri”

Yeni bir kitapla merhabalar sevgili panzehirtv okuyucuları. Tarihe ve mitolojiye ilgi duyanlar için kaçmaz bir kitap. 33 hikayeden oluşuyor. Zeus’dan,Hades’e,Hermes’ten,Hera’ya...

Kitap2 sene önce

Üç Bin Yıllık Sır “Patasana”

Merhabalar sevgili Panzehir TV takipçileri. Yine sizlerle güzel bir kitap inceleyeceğiz. Kitabımız gizem, polisiye, tarih, geçmiş ve günümüz Türkiye’sini ince ince...

Kitap3 sene önce

Sırlarla Dolu “Ayasofya’nın Gizli Tarihi”

Merhabalar sevgili kitap severler. Bugün Panzehir TV’de sizlerle birlikte Pelin Çift ve Erhan Altunay’ın “Ayasofya’nın Gizli Tarihi”ni inceleyeceğiz. Ayasofya’nın ne kadar...

Konu Dışı

Konu Dışı2 sene önce

Yemeksepeti Yeni Oyunlaştırma Projesini Yayına Aldı

Yemeksepeti yeni oyunlaştırma projesini yayına aldı     Yemek dünyasının yeni “oyun” alanı Yemeksepeti Türkiye’de şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı...

Konu Dışı2 sene önce

Beurer PS 240 Baskül İncelemesi

Fiyatına ve kalitesine göre iyi olan, Beurer ps 240 model baskülü inceliyoruz. Öncelikle ürünün detaylarını, daha sonrasında ise kutusunu ve...

Konu Dışı2 sene önce

Spigen Manyetik Araç İçi Telefon Tutacağı İncelemesi

Bu incelememizde size Spigen Kuel A201 model manyetik araç içi telefon tutacağını anlatacağım. Önce markanın belirttiği özelliklere değinelim. Spigen Airvent...

Konu Dışı2 sene önce

Go2be Saç Düzleştirici Sprey ile Dalgalı Saçlara Elveda !

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün sizlerle dalgalı ve kıvırcık saçlarınızda mükemmel bir düzleştirici etki bırakan Schwarzkopf Got2b Saç Düzleştirici Sprey üzerinde...

Konu Dışı2 sene önce

Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Nasıl Yapılır ?

Herkese merhabalar, bu rehberimde size Tüketici Hakem Heyetine nasıl başvurulur ? bunu anlatacağım. Kendi başımdan geçtiği için birebir tecrübe ettim....

Konu Dışı3 sene önce

Etlere Fısıldayan Adam “Nusr_Et”

Klavye canavarından selamlar. Bugün sizlerle Nusret Gökçe’ yi nam-ı değer  “Nusr_Et” i daha yakından tanıyacağız. Instagram da 4 milyona yakın...

Konu Dışı3 sene önce

Reklamcılık Ekmek Gibidir…

ABD, İsveç ve Türkiye’de ofisleri bulunan TheMediatixStudio’nun Türkiye-Konya ofisinden Sayın Özkan Öz ile reklamcılık hakkında bir sohbet gerçekleştirdik. ‘’Kuruluş ve...

Konu Dışı3 sene önce

1900 Yılların New York’unu Keşfetmeye Ne Dersiniz ?

1900 Yılların New York’unu Keşfetmeye Ne Dersiniz ? Moskova merkezli fotoğrafçı / animatör Alexey Zakharov, 1900’lü yılların başında başlayan bir...

Konu Dışı3 sene önce

Can Sıkıntısına İlaç, Birbirinden İlginç İnternet Siteleri #2

İnternetin sonsuz bir derya. Aklınıza gelebilecek her türden internet sitesi mevcut. Bu listemizde bilinmeyen, birbirinden ilginç internet sitelerini yeniden sizlere...

Konu Dışı3 sene önce

800.000 Brazzers Hesabı Hacklenerek Satışa Sunuldu

Ünlü adult sitesinin veritabanından 800.000 hesap hacklenerek ele geçirildi. Üstelik bu hesapların çalındığı çok sonra şirket yetkilileri tarafından fark edilmiş....

En popüler yazılar