Teknoloji

PS4 4.50 Güncellemesi Yayınlandı !

Haberlerini duyduğumuz ve duyurulan ek özellikler Sony sonunda 4.50 güncellemesi ile birlikte hem PS4 hemde PS4 Pro sahiplerine getirdi.

Güncelleme kabaca cihaz sahiplerine şu özellikleri getiriyor.

  • PS4 Pro sahiplerine gelen BOOST modu,

Bu mod sayesinde artık PS4 Pro güncelleme almayan oyunlarda PS4 Pro gücünün tamamen kullanmsı amacıyla oyunlarda grafiksel anlamda gelişim ve daha çok FPS olması amaçlanıyor. Ancak bu özelliğin stabil çalışma gibi bir garantisi yok. O yüzden biraz deneysel bir özellik denebilir. Varolan eski oyunlarda deneyebilirsiniz. Eğer bir sorun vs. oluyorsa kapatabilirsiniz.

Kapatıp açmak içinse Cihazdan > Ayarlar > System > Boost özelliğini açıp kapatabilirsiniz.

  • PS VR sahipleri için gelen 3D Blu-ray desteği

Bildiğiniz gibi PS VR şuan için sadece oyunlarda kullanabiliyorduk. Ancak Sony 4.50 güncellemesi ile birlikte bu özelliği artık 3D Blu-ray filmler içinde destekliyor. VR sahipleri için önemli bir güncelleme olmuş.

 

  • PS4’e gelen harici HDD takma özelliği.

Bildiğiniz gibi PS4 Harici usb üzerinden takılan depolama birimlerinden oyunları desteklemiyordu. Sadece yedeklemek maksatlı kullanılıyordu. Ancak bu güncelleme sayesinde artık oyunları USB HDD’e yükleyip sadece cihaza takıp oynayabiliyorsunuz. Böylece artık cihazın kapağını açıp içine HDD takıp kapasitesini arttırmamıza pek gerek kalmıyor.

Kısaca önemli yenilikler bunlar. Daha birçok yenilik ve sistem optimizasyonu var. Daha detaylı yenilikler için Sony kendi blog yazısına bakabilirsiniz. Tıklayınız.

Yorumları Göster

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En popüler yazılar

En üste