Bizimle İletişime Geçin

Film/Dizi Haberleri

The Matrix Yeniden Çekiliyor

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Wachowski Kardeşler Yok

Evet, yıllardır ara ara ortaya atılan “The Matrix yeniden çekiliyor” iddiaları sonunda gerçek oldu. Ama bu yeniden çekimden mutlu olur muyuz, orası biraz muamma gibi duruyor.

Holywood haberleri dendiğinde akla ilk gelen mecralardan The Holywood Reporter‘ın haberine göre Warner Bros çalışmalara başladı. Başrol oyuncusu için Michael B. Jordan ile görüşülmeye devam ediliyormuş. Michael B. Jordan’ı Fantastic Four ve Creed serilerinden tanıyoruz. Tabi bu haber duyulur duyulmaz tartışmalar tekrar patlak verdi. Harry Potter’ın tiyatro versiyonunda olduğu gibi burada da, daha önce beyaz birinin canlandırdığı karakteri bu sefer zenci birinin canlandıracak olması insanların başlıca tartışma noktası. Elbette her ne kadar tüm kanıtlar Neo karaktetirini gösteriyor olsa da Jordan’ın hangi karakteri canlandıracağı kesin olarak açıklanmış değil. Zaten henüz görüşmeler de sürüyor. Belki filmde yer almayabilir bile.

Birşey farkettiniz mi? Neo ve Michael B. Jordan… Keanu Reeves yeni projede yer almıyor. Keanu Reeves daha önce verdiği bir röportajda; eğer Wachowski kardeşler de dahil olursa ancak o zaman yeni bir Matrix filmine sıcak baktığını açıklamıştı. Bu yeni projede Wachowski kardeşler de yok. Filmin senaristliğini The Matrix serisini yazan Wachowski kardeşler yerine; Elektra, Avengers, X-Men 2, X-Men The Last Stand gibi filmlerde de aynı görevi üstlenen Zak Penn üstlenecek. Warner Bros’un Wachowski kardeşleri (Lily WachowskiLana Wachowski) de kıyıdan köşeden de olsa bir şekilde projeye dahil etme çabaları varmış. Bu konuda elimizde kesin bir bilgi yok fakat Wachowski kardeşler şu an zaten Sense 8 isimli dizinin senaristliğini yapıyorlar. Bir de film serisi yükü altına girerler mi bilemedik. Eğer olur da projede yer alırlarsa senaryoya danışmanlık yapmaları daha muhtemel gözüküyor. Filmin yönetmeni hakkında ise henüz hiçbir bilgi yok.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Film/Dizi Eleştirileri

BÖRÜ Geliyor

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Tarafından Yazılmıştır:


Panzehir TV’den herkese merhaba.Uzun bir aradan sonra yeni bir yazı ile karşınızdayım.Bu yazımızın konusu geçtiğimiz gün yapımcıları tarafından duyurulan BÖRÜ isimli ”HBO kalitesindeki” yeni mini dizimiz.Lafı fazla uzatmadan konumuza geçelim.

 
Türk dizi-film sektöründe yapımını üstlendikleri DAĞ serisi ile adeta yeni bir dönemin öncüsü olan Alper Çağlar ve ekibi çoğunuzun malumudur.DAĞ 2 bizleri AE’de yapılmış kalitesiz efektlerden oluşan sözüm ona ”aksiyon-macera” filmlerinden kurtaran bir film olmuştu.Ayrıca eklemek lazım DAĞ 2 TSK’nın destek verdiği ve envanterindeki silahlarını ilk defa sinema sektöründe kullandığı bir yapım olarakta karşımızı çıkıyor.

Şimdilerde ise bu ekip DAĞ 2’den de tanıdık yüzlerin bulunduğu BÖRÜ isimli önce 6 bölümlük sonrasında ise sinema filmi ile devam edecek bir yapım üzerinde çalışıyor.Bizleri en mutlu eden konu ise yazının sonunda da bulunan trailerde yer alan ”HBO Kalitesinde” yazısı.Bu yazı dizi sektöründe gerçekleşecek büyük yeniliklere göz kırpıyor ve bizi umutlandırıyor.

Dizinin hikayesine ve bazı teknik özelliklerinden söz edelim.Gerçek olaylara ve gerçek insanlara dayalı 34 50 telsiz kodlu BÖRÜ, Polis Özel Harekat’ın en seçkin sıcak savaş timi.Kumpasların ve düşmanın kim olduğunun belli olmadığı gölge savaşında, Türkiye’nin ateş çemberi ile sarıldığı 2013 senesinde başlayan öykü Türkiye’nin en seçkin oyuncuları, DAĞ serisinden tanıdık yüzler, ve eşi benzeri görülmemiş aksiyonu ile bu sonbaharda (Eylül-Ekim) Star TV’de yayımlanmaya başlanacak.

BÖRÜ, her bölümü 1 saat olan 6 bölümden oluşacak.Dizi bitince akabinde bir sinema filmiyle hikaye sonlandırılacak.Tabi bu bizim açıklamalardan ayıkladığımız bazı cümleler.Dizinin başlangıcında ve bitiminde gelecek tepkilere göre bölüm sayısı uzayabilir.Ancak 1 saatlik bölüm sürelerinin %99 uzamayacağını da açıklamalardaki satırbaşlarından ve Alper Çağlar’ın Türk dizi sektörüne bakışından da anlayabiliriz.

Umuyoruz ki BÖRÜ dizisi süresi 3 saati aşan,hikaye odağının dışına çıkarak tamamen reklam ve para kazanma amacı taşıyan,uzun çalışma saatleri ile set ekibinin başını kaşımasına dahi fırsat vermeyen yapımcılar ve Türk dizi sektörü için yeni bir çağı başlatır.Bu sayede hem seyircinin izlediğinden keyif almasını hem de set çalışanlarının yaptıkları işten zevk almasına vesile olur.

 

”Başka bir yazıda daha görüşmek üzere. Esen kalın.”

Continue Reading

Film/Dizi Haberleri

Deadpool 2, Haziran 2018’de Sinemalarda Olacak

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Tarafından Yazılmıştır:

Deadpool 2, Haziran 2018’de Sinemalarda Olacak

İlk filmi ile çok beğenilen absürt kahramınız Deadpool’un, ikinci filmi ile önümüzdeki yıl sinemaseverlerle buluşacak. 20th Century Fox’un yaptığı açıklamada 1 Haziran 2018 tarihinde Deadpool 2’yi yayınlamayı planladıklarını belirtiyor. Ayrıca iki X-Men filmininde yayınlanma tarihleri ​​açıklandı: New Mutants, 13 Nisan’da sinemalarda yayınlanırken X-Men: Dark Phoenix çıkışını 2 Kasım’da gerçekleştirilecek.

Deadpool 2’nin yönetmeni ise John Wick’den tanıdığımız David Leitch olacak. Başrolde ilk filme olduğu gibi Ryan Reynolds’a,  Josh Brolin, Zazie Beetz, Brianna Hildebrand, Leslie Uggams, Karan Soni ve Stefan Kapicic gibi isimler eşlik edecek.

Deadpool 2 Teaser:

Continue Reading

Film/Dizi Haberleri

Sıradışı yönetmentlerin ilk uzun metrajları İstanbul Modern Sinema’da

Yayınlanma:

Yayınlanma Günü:

Tarafından Yazılmıştır:

Sıradışı yönetmenlerin ilk uzun metrajları İstanbul Modern Sinema’da

Günümüz sinemasının sıradışı yönetmenleri, ilk uzun metrajlı filmleriyle İstanbul Modern Sinema’nın konuğu oluyor. İlk Uzun Metrajım adlı program 20-23 Nisan’da izleyiciyle buluşuyor.

İstanbul Modern Sinema, Türk Tuborg A.Ş’nin katkıları ve Français du Monde – ADFE Istanbul işbirliğiyle günümüz yönetmenlerinin kariyerlerinin başında çektikleri ilk uzun metrajlı filmlere odaklanan bir program sunuyor.

İlk Uzun Metrajım adlı programda Fransız sinemasının yirmi yıldır belgeselden kurmacaya farklı türler arasında gezinen ve her zaman gerçekliğin özünü yakalamaya çalışan sıra dışı yönetmeni Claire Simon’un ilk filmi ve kendi filmleri arasından seçtiği üç uzun metraj filmi izleyiciyle buluşuyor. Yönetmenin babasının en yakın arkadaşı olan Dr. Bouvier’yi emekli olmadan bir kaç ay önce kamerasıyla takip etmeye başladığı ve bu tecrübeli doktorun hastalarına karşı insancıl yaklaşımını konu alan ilk uzun metrajı Hastalar (Les Patients, 1990) adlı belgeselinin yanı sıra Tanrının Ofisi (Les Bureaux De Dieu, 2008) ve Kuzey Garı (Gare Du Nord, 2013) adlı filmleri de programda yer alıyor.

İlk Uzun Metrajım’da izlenebilecek diğer bir ilk film ise Belçikalı yönetmen Joachim Lafosse’dan 2004 yılında Locarno film festivalinde Altın Leopar’a aday göserilen Kendine Has Delilik (Folie Privée, 2004).

Simon ile söyleşi

Program kapsamında ayrıca 20 Nisan Perşembe günü Aile Planlaması filminin gösteriminin hemen ardından, saat 17.15’te Claire Simon ile bir söyleşi de gerçekleşecek. 23 Nisan Pazar günü saat 17.45’te ise Kendine Has Delilik filminin ardından yapımcı Eric Van Zuylen sinemaseverlerle bir araya gelecek.

İLK UZUN METRAFIM PROGRAMI

HASTALAR (LES PATIENTS), 1990

Yönetmen: Claire Simon
Oyuncular:
Jean-Marie Bouvier

Claire Simon’un ilk filmi olan bu belgesel, emekli olmak üzere olan bir doktorun hastaları ile olan örnek ilişkisini konu alıyor. Küçük bir taşra kentinde çalışan Dr. Bouvier, kalın çerçeveli gözlükleri, koyu renk takım elbisesi ve sempatikliğiyle bir roman karakteri gibi. İşine gösterdiği özveri ve hastalarına herşeyden önce merhamet ve sevgiyle yaklaşan doktorun, karşısında kim olursa olsun önyargısız tutumu adeta yönetmenin filmine de yansıyor. Tıpkı doktor Bouvier’nin hastalarına yaklaşımı gibi o da konuya merak, sevgi ve mizah duygusu ile yaklaşıyor. Belgesel en çok da insanlığın çetrefilli doğasına yaklaşımıyla dikkati çekiyor.

YABANCI MADDE (SINON, OUI), 1997

Yönetmen: Claire Simon
Oyuncular:
Catherine Mendez, Emmanuel Clarke, Lou Castel

Kocasını istemeyerek de olsa hamile olduğuna inandıran Magali, kocasının kürtaj isteğini reddeder. Zaman içinde pek de parlak gitmeyen evliliklerinin düzelmesine ve Magali’nin hasta babasının hayata daha çok bağlanmasına da yol açan bu yalana kendisi bile inanır. Ne yaparsa yapsın, doğruyu bir türlü söyleyemez. Claire Simon’un ilk uzun metrajlı filmi olan Yabancı Madde, insanın kendine dair algısı ile başkaları tarafından algılanması ikilemini perdeye taşıyarak asırlık bir tartışmaya da parmak basıyor.

AİLE PLANLAMASI (LES BUREAUX DE DIEU), 2008

Yönetmen: Claire Simon
Oyuncular:
Anne Alvaro, Nathalie Baye, Michel Boujenah

Paris’in işlek bir aile planlama merkezinde bir araya gelen her yaştan, etnik kökenden ve dinden kadının merkezdeki danışmanlarla olan sohbetlerini konu alan film, Claire Simon’un hasta ve doktor ilişkisine odaklandığı Hastalar belgeseline göz kırpıyor. Aileleriyle seks konusunu konuşamayan genç, erkek arkadaşı bakire olduğuna dair kanıt isteyen kız, evlilik dışı ilişkisini kocasının öğrenmesinden korkan kadın ve onları dinledikten sonra balkonda birbirlerine danışan uzmanlar… Tanınmış oyuncular ile amatörler, belgesel ile kurmaca arasındaki çizginin ustalıkla kaybolduğu filmde bir araya geliyor.

KUZEY GARI (GARE DU NORD), 2013

Yönetmen: Claire Simon
Oyuncular:
Nicole Garcia, Reda Kateb, François Damiens

Kuzey Garı, Paris’in kuzeyinin merkezi haline gelmiş aynı adlı garda hayatları kafeler, tüneller ve terminaller arasında gidip gelirken kesişen yolculara odaklanıyor. İki yabancı arasında filizlenen bir aşk hikayesi olarak başlayan film, modern Fransa’nın sürekli değişen sosyal ve etnik yüzünü de başarılı bir anlatımla gözler önüne seriyor.

KENDİNE HAS DELİLİK (FOLIE PRIVÉE), 2004

Yönetmen: Joachim Lafosse
Oyuncular:
Mathias Wertz, Vincent Cahay, Kris Cuppens

Yakında eski karısı olmak üzere olan kadına hala aşık olan ve boşaltmaya söz verdiği evi bir türlü boşaltmayan psikolojik dengesi bozulmuş bir adam yirmi dört saat içinde etrafındaki herkesin kaderini değiştirecektir. Belçika asıllı Joachim Lafosse’un ilk uzun metrajlı filmi, Euripides’in Medea’sından esinlenerek sinemaya uyarlanmış trajik bir aile dramı.

KELİMELERİN ÖTESİNDE, JOACHIM LAFOSSE’UN SİNEMASI

(AU DELA DES MOTS DE JOACHIM LAFOSSE), 2013

Yönetmen: Luc Jabon

Luc Jabon bu belgeselinde, ünlü sinema okulu IAD’de senaryo yazımı dersinde öğrencisi olan kırklı yaşlarındaki Joachim Lafosse’un yönetmenlik kariyerini perdeye taşıyor. İnsan hikayelerine odaklanmaktan başka derdi olmayan Lafosse, insanın zayıf noktaları, şiddete olan eğilimi, kırılganlığı, bir arada olma ve barış içinde yaşamaya olan arzusunu tüm filmlerinde odağına alıyor. Filmde, on beş yıl içinde yedi uzun metrajlı filme imza atan yönetmenin sürekli kendini geliştirmesine tanık oluyoruz.

Continue Reading

Araç

Araç2 sene önce

Larry Page’nin Uçan Otomobilinden İlk Görüntüler Yayınlandı

Google’ın kurucusu Larry Page’nin desteklediği iki “uçan araba” şirketinden biri olan Kitty Hawk, prototip uçaklarının ilk videosunu yayınladı. Şirket, Kitty...

Araç2 sene önce

AutoShow 2017, Geleceğe Yakından Bakın Sloganıyla Ziyaretçilerini Bekliyor

AutoShow 2017, Geleceğe Yakından Bakın Sloganıyla Ziyaretçilerini Bekliyor. İstanbul Autoshow 2017 başladı. Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından her sene İstanbulda düzenlenen...

Araç2 sene önce

Güneş Enerjili Mercedes Truck Muhteşem Bir Karavan Deneyimi Sunuyor

Güneş Enerjili Mercedes Truck Muhteşem Bir Karavan Deneyimi Sunuyor. Mercedes Benz Unimog sahibi bir kullanıcı aracını karavana çevirerek bir karavan...

Araç3 sene önce

Type-R Rekorları Kırmaya Hazırlanıyor !

Sonunda Civic Type-R modeli tamamen yenilendi. Model performası ile sınıfında tüm rekorları kırmaya hazırlanıyor. Japon üretici bu konuda oldukça iddialı....

Araç3 sene önce

Lamborghini Huracan Performante’den Rekor Derece

Marco Mapelli’nin test sürüşünü gerçekleştirdiği Lamborghini Huracan Performante 6:52:01’lik derece ile Nürburgring Nordschleife’nin üretim modeli kategorisinde yeni rekorun sahibi oldu....

Araç3 sene önce

Alman Opel Amerika Macerasından Sonra Fransa Yolculuğuna Çıkıyor

Alman Opel Amerika Macerasından Sonra Fransa Yolculuğuna Çıkıyor   PSA Grubu, Peugeout ve Citroen markalarından sonra bugün düzenlediği basın toplantısı...

Araç3 sene önce

Motobike İstanbul 2017 Fuar Resimleri

Motobike İstanbul 2017 Fuar Resimleri Geçtiğimiz yıl Eurasia Moto Bike Expo adıyla düzenlenen fuar, bu yıl Motobike İstanbul 2017 ismiyle...

Hobi

Kitap2 sene önce

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri – Kitap Değerlendirmesi

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün ABD’li psikolog Dr.Gary Small’un 2013 yılında NTV Yayınları tarafından çevirisi yapılan ”Bir Psikiyatristin Gizli Defteri” isimli kitabının...

Kitap2 sene önce

Oyun Ustası – James Dashner Kitap İncelemesi

Panzehir TV’den herkese merhabalar. Bugün sizlerle birlikle son zamanlarda okuduğum en keyifli kitaplardan bir tanesi olan Oyun Ustasını değerlendireceğim. Oyun...

Kitap2 sene önce

Açık Radyo Kitap Oldu: Bu Şehr-i İstanbul Ki

Açık Radyo Kitaplığı serisinin dördüncüsü “Bu Şehr-i İstanbul Ki” çıktı. Murat Belge ve Tanyeri Erkman’ın 1995 yılında Açık Radyo’da hazırlayıp...

Kitap2 sene önce

Erken Kaybedenler Kitap Değerlendirmesi

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün Emrah Serbes’in 2009 yılında İletişim Yayınları’ndan çıkan kitabı ”Erken Kaybedenler” üzerine eleştiri yapacağız. Kitapta 80’li-90’lı...

Kitap3 sene önce

Rüyalarını Ver Bana

İnsanoğlu acizliğinin farkına ne zaman varır ? Başına gelen bir olayda mı ? Sevdiklerini kaybettiğinde mi ? Ya da sonu...

Kitap3 sene önce

Metal Fırtına – Politik Kurgu Kitaplar Serisi – 1

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün sizlere mükemmel bir kitap serisinin başlangıç haberini veriyorum.Geçtiğimiz haftalarda elimdeki kitap stoğunun tükenmesinden sebepdir kendimi...

Kitap3 sene önce

Elif Gibi Sevmek – 1. Kitap

Yeni bir kitapla merhabalar sevgili panzehir.tv okuyucuları.Gerçek aşkı arayanlar için tavsiye edebileceğimiz harika kaçırmamaları gereken bir kitap. “yol elif ise...

Kitap3 sene önce

Olymposlu’ların Şafağı “Antik Yunan ve Roma Hikayeleri”

Yeni bir kitapla merhabalar sevgili panzehirtv okuyucuları. Tarihe ve mitolojiye ilgi duyanlar için kaçmaz bir kitap. 33 hikayeden oluşuyor. Zeus’dan,Hades’e,Hermes’ten,Hera’ya...

Kitap3 sene önce

Üç Bin Yıllık Sır “Patasana”

Merhabalar sevgili Panzehir TV takipçileri. Yine sizlerle güzel bir kitap inceleyeceğiz. Kitabımız gizem, polisiye, tarih, geçmiş ve günümüz Türkiye’sini ince ince...

Kitap3 sene önce

Sırlarla Dolu “Ayasofya’nın Gizli Tarihi”

Merhabalar sevgili kitap severler. Bugün Panzehir TV’de sizlerle birlikte Pelin Çift ve Erhan Altunay’ın “Ayasofya’nın Gizli Tarihi”ni inceleyeceğiz. Ayasofya’nın ne kadar...

Konu Dışı

Konu Dışı2 sene önce

Yemeksepeti Yeni Oyunlaştırma Projesini Yayına Aldı

Yemeksepeti yeni oyunlaştırma projesini yayına aldı     Yemek dünyasının yeni “oyun” alanı Yemeksepeti Türkiye’de şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı...

Konu Dışı2 sene önce

Beurer PS 240 Baskül İncelemesi

Fiyatına ve kalitesine göre iyi olan, Beurer ps 240 model baskülü inceliyoruz. Öncelikle ürünün detaylarını, daha sonrasında ise kutusunu ve...

Konu Dışı2 sene önce

Spigen Manyetik Araç İçi Telefon Tutacağı İncelemesi

Bu incelememizde size Spigen Kuel A201 model manyetik araç içi telefon tutacağını anlatacağım. Önce markanın belirttiği özelliklere değinelim. Spigen Airvent...

Konu Dışı3 sene önce

Go2be Saç Düzleştirici Sprey ile Dalgalı Saçlara Elveda !

Merhaba, sevgili Panzehir TV takipçileri.Bugün sizlerle dalgalı ve kıvırcık saçlarınızda mükemmel bir düzleştirici etki bırakan Schwarzkopf Got2b Saç Düzleştirici Sprey üzerinde...

Konu Dışı3 sene önce

Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Nasıl Yapılır ?

Herkese merhabalar, bu rehberimde size Tüketici Hakem Heyetine nasıl başvurulur ? bunu anlatacağım. Kendi başımdan geçtiği için birebir tecrübe ettim....

Konu Dışı3 sene önce

Etlere Fısıldayan Adam “Nusr_Et”

Klavye canavarından selamlar. Bugün sizlerle Nusret Gökçe’ yi nam-ı değer  “Nusr_Et” i daha yakından tanıyacağız. Instagram da 4 milyona yakın...

Konu Dışı3 sene önce

Reklamcılık Ekmek Gibidir…

ABD, İsveç ve Türkiye’de ofisleri bulunan TheMediatixStudio’nun Türkiye-Konya ofisinden Sayın Özkan Öz ile reklamcılık hakkında bir sohbet gerçekleştirdik. ‘’Kuruluş ve...

Konu Dışı3 sene önce

1900 Yılların New York’unu Keşfetmeye Ne Dersiniz ?

1900 Yılların New York’unu Keşfetmeye Ne Dersiniz ? Moskova merkezli fotoğrafçı / animatör Alexey Zakharov, 1900’lü yılların başında başlayan bir...

Konu Dışı3 sene önce

Can Sıkıntısına İlaç, Birbirinden İlginç İnternet Siteleri #2

İnternetin sonsuz bir derya. Aklınıza gelebilecek her türden internet sitesi mevcut. Bu listemizde bilinmeyen, birbirinden ilginç internet sitelerini yeniden sizlere...

Konu Dışı3 sene önce

800.000 Brazzers Hesabı Hacklenerek Satışa Sunuldu

Ünlü adult sitesinin veritabanından 800.000 hesap hacklenerek ele geçirildi. Üstelik bu hesapların çalındığı çok sonra şirket yetkilileri tarafından fark edilmiş....

En popüler yazılar