Film/Dizi Haberleri

The Matrix Yeniden Çekiliyor

Wachowski Kardeşler Yok

Evet, yıllardır ara ara ortaya atılan “The Matrix yeniden çekiliyor” iddiaları sonunda gerçek oldu. Ama bu yeniden çekimden mutlu olur muyuz, orası biraz muamma gibi duruyor.

Holywood haberleri dendiğinde akla ilk gelen mecralardan The Holywood Reporter‘ın haberine göre Warner Bros çalışmalara başladı. Başrol oyuncusu için Michael B. Jordan ile görüşülmeye devam ediliyormuş. Michael B. Jordan’ı Fantastic Four ve Creed serilerinden tanıyoruz. Tabi bu haber duyulur duyulmaz tartışmalar tekrar patlak verdi. Harry Potter’ın tiyatro versiyonunda olduğu gibi burada da, daha önce beyaz birinin canlandırdığı karakteri bu sefer zenci birinin canlandıracak olması insanların başlıca tartışma noktası. Elbette her ne kadar tüm kanıtlar Neo karaktetirini gösteriyor olsa da Jordan’ın hangi karakteri canlandıracağı kesin olarak açıklanmış değil. Zaten henüz görüşmeler de sürüyor. Belki filmde yer almayabilir bile.

Birşey farkettiniz mi? Neo ve Michael B. Jordan… Keanu Reeves yeni projede yer almıyor. Keanu Reeves daha önce verdiği bir röportajda; eğer Wachowski kardeşler de dahil olursa ancak o zaman yeni bir Matrix filmine sıcak baktığını açıklamıştı. Bu yeni projede Wachowski kardeşler de yok. Filmin senaristliğini The Matrix serisini yazan Wachowski kardeşler yerine; Elektra, Avengers, X-Men 2, X-Men The Last Stand gibi filmlerde de aynı görevi üstlenen Zak Penn üstlenecek. Warner Bros’un Wachowski kardeşleri (Lily WachowskiLana Wachowski) de kıyıdan köşeden de olsa bir şekilde projeye dahil etme çabaları varmış. Bu konuda elimizde kesin bir bilgi yok fakat Wachowski kardeşler şu an zaten Sense 8 isimli dizinin senaristliğini yapıyorlar. Bir de film serisi yükü altına girerler mi bilemedik. Eğer olur da projede yer alırlarsa senaryoya danışmanlık yapmaları daha muhtemel gözüküyor. Filmin yönetmeni hakkında ise henüz hiçbir bilgi yok.

 

Yorumları Göster

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En popüler yazılar

En üste