Film/Dizi Haberleri

Yeni X-Men Dizisi Gifted Duyuruldu

Bu yıl dizi dünyasına damgasına vuran Legion’dan sonra sinematik evrenin spin-off’u olarak karşımıza çıkacak yeni X-Men dizisi Gifted duyuruldu.

Daha önce bir X-Men dizisinin daha yapılacağını duymuştuk fakat başka hiçbir bilgi yoktu. Legion‘un başarısından sonra süreç oldukça hızlanmış gibi görünüyor. Dizi; çocuklarının mutant olduğunu öğrenen bir ailenin çocuklarının daha iyi bir yaşam sürebilmesi ve kendi türüyle beraber olabilmesi için diğer mutantlarla yaşamaya çalışan bir ailenin hikayesini konu alacak. Dizi direkt olarak sinematik evrenin spin-off’u olacak. Yani Legion’un aksine filmlerle bağlantılı olacağını biliyoruz. Daha sonra bir şekilde Legion ile de bağlanır mı, bu konuda bir bilgimiz yok.

Gifted’ın kadrosunda; Person of Interest dizisinden tanıdığımız Amy Acker, Sucker Punch‘tan tanıdığımız Jamie Chung, Gotham‘dan tanıdığımız Natalie Alyn Lind ve True Blood‘dan tanıdığımız Stephen Moyer gibi isimler yer alıyor. Ayrıca The Originals ve The Vampire Diaries dizilerinden tanıdığımız Joseph Morgan‘ın da kadroya dahil edildiği açıklandı. Dizinin senaristliği Matt Nix‘e, yapımcılığı ve yönetmenliği ise Bryan Singer‘a emanet edilmiş durumda. Bryan Singer aynı zamanda tüm X-Men filmlerinin ve Legion dizisinin de yapımcılığını yapmıştı.

Fox’ta yayımlanacak dizi şu an pre-production aşamasında, yani henüz çekimleri başlamadı.

Yorumları Göster

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En popüler yazılar

En üste